ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 10
im. JANA SZCZEPANIKA w ŁODZI
»ELEKTRONIK«

Aktualności

Dziedzictwo Patriotyczne Armii Krajowej2018-12-12

W roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości była realizowana VI edycja projektu Dziedzictwo Patriotyczne Armii Krajowej. Na realizację zadań zapisanych w projekcie uzyskaliśmy wsparcie ze środków finansowych w ramach zadania „promocja oświaty” Wydziału Edukacji  w Departamencie Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi. W pracach wzięło udział 14 szkół – około 470 uczniów.

Informacja o realizacji projektu.

Zobacz galerię

Szlachetna paczka2018-12-09

W tym roku po raz pierwszy i na pewno nie ostatni, wzięliśmy udział w SZLACHETNEJ PACZCE!

W ten weekend działy się cuda. Cuda! 

Ale one się nie zdarzyły. To Wy ich dokonaliście. 

Dzięki uczniom i pracownikom naszej szkoły, którzy w podobny sposób rozumieją i czują, czym jest prawdziwa otwartość na drugiego człowieka, podczas Wielkiego Finału XVIII edycji SZLACHETNEJ PACZKI nasza pomoc dotarła do rodziny p. Jacka, ojca samotnie wychowującego dwoje dzieci Julię i Roberta! 

Szczególne podziękowania należą się klasie 4Tt, 1Tb i 3Tb oraz p. Marcie Lewandowskiej za wsparcie paczki i pomoc w jej zorganizowaniu. 

Zobacz galerię

Międzynarodowe Zawody Sumo Challenge 20182018-11-19

W Zatoce Sportu odbyły się w sobotę, 18-19 listopadaMiędzynarodowe Zawody Robotów Sumo Challenge. To zawody, w których walczą z sobą roboty skonstruowane przez miłośników robotyki z kraju i zagranicy. Zaprezentowanych zostało kilkaset robotów. W tym roku dwudniowa rywalizacja odbywała się w kategoriach: Sumo, Line Follower, Micromouse, Humanoid Sprint, Freestyle, Bear Rescue, Roborace, Ketchup Mouse oraz premierowo – wyścig dronów.

W zawodach, w konkurencji line follower startowali nasi uczniowie Jakub Klimczak i Hubert Galiński wraz z skonstruowanym przez siebie robotem. 

Zawody Robotów Sumo Challenge odbywają się w Łodzi od 2008 roku.


100-lecie odzyskania niepodległości2018-11-09

Uroczystość 100-lecia odzyskania niepodległości w ZSP nr 10 im. Jana Szczepanika w Łodzi miała charakter podniosły. Wspólne odśpiewanie  czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego, wzruszające przemówienie Pani Dyrektor, Moniki Michalik, podkreślające istotę wolności – pokazały, że Polska jest przede wszystkim w sercach Polaków, a na pewno uczniów „Elektronika”.

O tym, że Ojczyzna jest dla nas ważna przypominać będzie zasadzony dąb – symbol 100-lecia niepodległości, kotyliony z odpowiedzią na pytanie, czym jest patriotyzm i starannie przemyślana wystawa na I piętrze, przypominająca o osobach i wydarzeniach, dzięki którym żyjemy w wolnym kraju.


Zobacz więcej zdjęc »

Integracja polsko-niemiecka 20182018-10-15

Dzięki Stowarzyszeniu Polsko-Niemieckiemu wyjechaliśmy 5 października 2018 roku na wymianę z Niemcami (niemieckim uczniami). Pierwszego dnia poznaliśmy Zakopane. Rano – uczniowie – w języku niemieckim opowiedzieli o faunie i florze Tatrzańskiego Parku Narodowego, później spacerowaliśmy tarasem widokowym ponad konarami drzew i podziwialiśmy masyw Tatr, który ukazał się w pełnej jesiennej krasie.  Zwiedziliśmy też mieniącą się kolorami Dolinę Strążyską, w której – oprócz zjawiskowego wodospadu uwagę przykuło urokliwe schronisko z widokiem na Giewont. Tam też odbyliśmy warsztaty, które szybko zintegrowały i przełamały barierę językową między polsko-niemieckimi uczniami.

Następnego dnia pojechaliśmy na Gubałówkę. Mieliśmy czas na polsko-niemieckie rozmowy z pięknym widokiem na Tatry oraz czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć, popróbowanie regionalnych specjałów, posłuchanie góralskiej muzyki oraz zrobienie zakupów na zakopiańskim bazarku. Potem zwiedziliśmy w Wieliczce Kopalnię Soli. Zaskoczył nas Skarbek, który pod ziemią zorganizował dla naszych (już pomieszanych) grup konkursy. „Podziemny” obiad smakował nam wyśmienicie i był okazją do polsko-niemieckiej wymiany zdań na temat kultury, obyczajów i rozrywek. Następnego dnia gości zachwycił słoneczny Kraków, szczególnie jego historia, zabytki, a przede wszystkim klimat miasta.

Uczestnictwo w wycieczce do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau oraz warsztaty, w których wzięliśmy udział, wywołały refleksję na temat istoty człowieczeństwa i wagi pokoju na świecie. Ognisko w Wiączyniu było okazją do podsumowania tego, co podobało się najbardziej, ale także swobodnych żartów i śmiechu. Mogliśmy dowiedzieć się wielu rzeczy o kulturze niemieckiej, zwyczajach, a także o systemie szkolnictwa zachodnich sąsiadów. Po powrocie - już w szkole - rozegraliśmy mecze siatkówki i piłki nożnej. Oczywiście również w mieszanych grupach.

Po wycieczce spotykaliśmy się wspólnie w szkole podczas zajęć lutowania oraz poznawaliśmy nowe programy komputerowe, na których pracują Niemcy w szkole średniej. Po zajęciach rywalizowaliśmy na kręglach, sprzątaliśmy i zwiedzaliśmy Cmentarz Żydowski, uczestniczyliśmy i rozegraliśmy towarzyski mecz Polska – Niemcy, który tym razem zakończył się  korzystnym dla nas wynikiem .

Podczas wspólnego wyjazdu tak bardzo się ze sobą zżyliśmy, że trudno nam się było rozstać. Zauważyliśmy znaczny wzrost umiejętności językowych. Uważamy, że organizowanie takich wycieczek jest bardzo dla nas korzystne Serdecznie dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tak wspaniałym wyjeździe.

Zobacz więcej zdjęc »

Rajd "Doliną rzeki Łódki"2018-09-22

„Niepodległość nie jest dana Polakom raz na zawsze”

Ta wypowiedź Józefa Piłsudskiego stała się mottem X rajdu „Doliną rzeki Łódzki - Niepodległość nad Łódką”, który zorganizowany został przez Koło PTSM działające w naszej szkole a odbył się w dniu 22 września 2018 roku.

Uczestnicy rajdu odnaleźli w dolinie rzeki Łódki miejsca upamiętniających ważne dla niepodległości Polski postacie, organizacje i wydarzenia historyczne:

  • Wschodnia 19 – miejsce pobytu i aresztowania Józefa Piłsudskiego
  • Plac Wolności – pomnik Tadeusza Kościuszki
  • Park Staromiejski – pomnik Aleksandra Kamińskiego
  • Park Helenów – pomnik Armii Łódź
  • Park Ocalałych – ławeczka Jana Karskiego
  • Park Ocalałych – obelisk upamiętniający Żegotę
  • Park Szarych Szeregów

Młodzież szkolna mogła przypomnieć sobie, jak na przestrzeni dziejów (od okresu rozbiorów, poprzez Polskę międzywojenną, po czasy II wojny światowej i okupacji hitlerowskiej), wiele organizacji i osób było zaangażowanych w działania na rzecz niepodległej Polski.

Zobacz więcej: http://www.elektronik.lodz.pl/skkt/lodka18/lodka.html


WYRÓŻNIENIE2018-08-27

Nasza szkoła została wyróżniona przez władze miasta za uzyskanie wysokich wyników na egzaminach potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w roku szkolnym 2017/2018.

Egzaminy maturalne i zawodowe

Oferty pracy

Elektronik - Konserwator Maszyn Poligraficznych - ŁódźTechnik elektronik - ŁódźSpecjalisty ds. Serwisu (systemy SN) - ŁódźAUTOMATYK w branży Automotive - ŁódźTECHNIK PROCESU w branży Automotive - ŁódźStaż w dziale utrzymania ruchu - Corning Optical Communications - Stryków

Galeria

Ważne terminy w roku szkolnym 20018/19

Zebrania i konsultacje

06-09-2018 czwartek Zebrania z rodzicami
25-10-2018 czwartek Konsultacje
06-12-2018 czwartek Zebrania z rodzicami i konsultacje
27-03-2019 środa Zebrania z rodzicami klas maturalnych i konsultacje dla wszystkich
21-05-2019 wtorek Zebrania z rodzicami i konsultacje

 

Dyżury w zakresie doradztwa zawodowego
pedagog Krystyna Marszał

czwartki     13:00 - 14:00

 

Dodatkowe dni wolne

02-11-2018 piątek
02-05-2019 czwartek
08-05-2019 środa

Decyzja o innych dodatkowych dniach bez zajęć dydaktycznych może zostać podjęta w razie zaistniałych potrzeb.