ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRONICZNO-INFORMATYCZNYCH
im. JANA SZCZEPANIKA w ŁODZI
»ELEKTRONIK«

Aktualności roku 2022/2023

Warsztaty chemiczne2023-05-18

Dnia 18 maja 2023 klasa 4a pod opieką nauczycielki chemii Agnieszki Boruń wzięła udział w warsztatach chemicznych organizowanych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Łódzkiego. Uczniowie mieli okazję poznać laboratorium chemiczne, samodzielnie eksperymentować, obserwować i wyciągać wnioski z przeprowadzanych doświadczeń. Wszyscy wykonywali eksperymenty jak prawdziwi laboranci, przy okazji świetnie się przy tym bawiąc. Mamy w szkole wiele ukrytych talentów.

A na pamiątkę można było zabrać do domu wyprodukowane przez siebie w probówce lustro srebrne.

Warsztaty chemiczne Warsztaty chemiczne

Zobacz galerię zdjęć »

Pożegnanie maturzystów2023-04-28

27 kwietnia po raz ostatni jako uczniowie "Elektronika" w sali gimnastycznej spotkali się nasi tegoroczni Maturzyści. Uroczystość zakończenia roku szkolnego była pełna słów podziękowań i gestów sympatii. Uczniowie klas czwartych złożyli ślubowanie, po czym najlepszym i najaktywniejszym wręczone zostały nagrody. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: Ernest Imiński (najwyższa średnia ocen!), Justyna Broszczyk, Jakub Długosz i Igor Kowalczyk z kl. 4Tm oraz Hubert Marczak z kl. 4Ta. Wszyscy uczniowie, którzy ukończyli szkołę, odebrali świadectwa z rąk Pani Dyrektor Moniki Michalik.

Wszystkim Absolwentom życzymy pomyślnego zdania matury oraz powodzenia w realizacji marzeń i planów!

Pożegnanie maturzystów 2023 Pożegnanie maturzystów 2023

Zobacz galerię zdjęć »

Predator Games 20232023-04-27

W dniach 31.03. – 27.04.2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I edycji Predator Games 2023. E-gaming rozwija się dynamicznie w Polsce, jak i na świecie. Poprzez gry online e-sportowcy rozwijają szereg kompetencji: zdolność uczenia się, niestandardowe myślenie, refleks, spostrzegawczość, szybkość i elastyczność w rozwiązywaniu problemów, spryt oraz współpracę w grupie. Umiejętności te są bezcenne we współczesnym rynku pracy. PREDATOR GAMES 2023 to ogólnopolskie międzyszkolne rozgrywki e-sportowe, w których nasi uczniowie uczestniczyli zespołowo.

Predator Games 2023

Do zawodów przystąpiły 1024 szkoły. Rozgrywki składały się z czterech gier: Nasi co prawda nie dotarli do finału i zakończyli grę na wcześniejszych etapach, ale na przykład nasz szachista zakończył grę na 13 miejscu w kraju. E-sportowcy otrzymali od organizatorów pamiątkowe nagrody w postaci plecaków Predator.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Predator Games 2023 Predator Games 2023

Vincent van Gogh2023-04-21

Tego wydarzenie nie można było przeoczyć. Dlatego w piątek 21.04 uczniowie klas I ti, II m, IV a i przedstawiciele klasy IV e wybrali się na wystawę multisensoryczną, która po sukcesach w Los Angeles, Nowym Jorku, Toronto, Las Vegas, Dubaju i Paryżu zawitała również do Łodzi.

Dzięki technologii Digital Art 360 zobaczyliśmy obrazy wielkiego mistrza w specjalnie zaprojektowanej przestrzeni. Zwiedzanie umilała nastrojowa muzyka i listy Vincenta van Gogha do jego młodszego brata Theo.

Sylwetka artysty, jego dzieła i problemy, z którymi się zmagał, zostały zaprezentowane w bardzo innowacyjnej i ciekawej formie, która pozwoliła docenić nam kunszt i wielkość Vincenta van Gogha.

VINCENT VAN GOGH VINCENT VAN GOGH VINCENT VAN GOGH

Zobacz galerię zdjęć »

Wycieczka do Amsterdamu2023-04-20

Dzięki dofinansowaniu BSH w Łodzi mieliśmy przyjemność odbyć wiosenną podróż po Europie.

Słoneczny, wonny Amsterdam urzekł nas uroczymi kamienicami położonymi wzdłuż kanałów i zaskoczył ilością i oryginalnością rowerów, które wszędzie mają pierwszeństwo. W Brukseli przez moment poczuliśmy się jak europarlamentarzyści, zwiedzając siedzibę obrad. W pochmurnej Kolonii obejrzeliśmy studio filmowe. Dowiedzieliśmy się, ile osób jest zaangażowanych w produkcję filmów i znanych tanecznych show. Wyjazd zakończyliśmy przechadzką po deszczowym, ale uroczym Poczdamie.

Cały czas mogliśmy praktycznie używać języka niemieckiego i angielskiego.

Było super 😊

Wycieczka do Amsterdamu Wycieczka do Amsterdamu
Wycieczka do Amsterdamu Wycieczka do Amsterdamu

Turniej piłki siatkowej2023-04-19

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w dniu 19. 04. 2023 r. zorganizowaliśmy turniej piłki siatkowej chłopców o Puchar Dyrektora ZSE-I w Łodzi.

Do rywalizacji zostały zaproszone cztery łódzkie szkoły:

Szkoła Podstawowa nr 30 pod opieką pana / trenera / nauczyciela Tomasza Sokołowskiego,
SP 45 (nauczyciel Monika Jakóbiec)
 SP 153 (nauczyciel Michał Sajewicz)
SP 184 (nauczyciel Agnieszka Sokołowska).

W półfinałach zawodnicy z SP 184 wygrali z  wychowankami SP 153 z wynikiem  2:0, natomiast SP 30 pokonała SP 45 2:0.
W meczu o 3. miejsce SP 45 wygrała z SP 153 2:0.
W emocjonującym wielkim finale po tie breaku SP 30 pokonała SP 184 2:1.

Tym samym zwycięzcami turnieju zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 30 przy ulicy Rysowniczej ( dyrektor szkoły, pani Katarzyna Paluszewska-Jurkiewicz).

Gratulujemy!

Na zakończenie zmagań Dyrektor Szkoły, pani Monika Michalik wręczyła kapitanom drużyn dyplomy i puchary za zajęte miejsca.
Dodatkowo wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie otrzymali słodki upominek.
Zawody przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego.

Ze sportowym pozdrowieniem
Robert Sobór

Turniej piłki siatkowej Turniej piłki siatkowej

Zobacz galerię zdjęć »

Predator Games 20232023-04-17

Predator Games 2023

Międzyszkolne Rozgrywki Esportowe – Predator Games 2023 – sezon 1

Nasza szkoła bierze udział w turnieju Predator Games.

Rozgrywki Predator Games to największe w Europie Międzyszkolne Rozgrywki Esportowe. 16 384 uczniów, 1024 szkoły, 4 gry i nagrody o łącznej wartości ponad 3,2 mln zł

Nasza reprezentacja składa się z 16 uczniów, która zagra w 4 gry. Każda z nich to osobny zespół:

 • Fortnite (3 graczy i 1 rezerwowy),
 • League of Legends (5 graczy i 1 rezerwowy),
 • Rocket League (3 graczy i 1 rezerwowy),
 • Chess.com (1 gracz i 1 rezerwowy).

Predator Games to nie tylko rozwój kompetencji wśród dzieci i młodzieży, dobra zabawa oraz wartościowe nagrody, ale – co równie istotne – okazja do konsekwentnego budowania pomostu między nastolatkami, rodzicami i szkołą. Partnerami rozgrywek są: Minister Edukacji i Nauki, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum GovTech Polska, Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych, Intel, Microsoft, Media Expert, MEiN Tech. Sponsorem Generalnym jest PKO Bank Polski.

Rozgrywki rozpoczęły się w piątek 31 marca 2023 roku. Etap eliminacyjny przeprowadzony zostanie w formule online, z kolei wielki finał, który zaplanowano na 27 maja 2023 roku (sobota), odbędzie się stacjonarnie w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w Warszawie.

"...gry wideo towarzyszą uczniom w wieku szkolnym w codziennym życiu, stanowiąc formę rozrywki, nauki oraz integracji z rówieśnikami. Jednakże, jak w przypadku każdej formy spędzania czasu wolnego, ważne jest zachowanie umiaru i dbałość o zdrowie psychiczne i fizyczne. Warto również podkreślić, że e-sport może mieć pozytywny wpływ na młodych ludzi, przyczyniając się do rozwoju umiejętności interpersonalnych, umysłowych oraz współpracy w grupie."

No Backpack Day2023-04-03

W roku szkolnym mieliśmy już okazję, żeby się przekonać, że kreatywność naszych uczniów jest nieprawdopodobna. Ale po raz kolejny zaskoczyli pomysłami.

W co można spakować książki, zeszyty i przybory szkolne? Zachęcam do obejrzenia galerii naszych zdjęć. Podczas zorganizowanego w szkole "Dnia bez plecaka" była dobra zabawa, dużo śmiechu, radości i oczywiście słodkie nagrody.

No Backpack Day 2023 No Backpack Day 2023

Zobacz więcej zdjęć »

Dzień Św. Patryka2023-03-17

Zielony kolor kojarzy się z wiosną i z irlandzkim świętem – Dniem Św. Patryka.

17 marca zamanifestowaliśmy ten dzień , ubierając się, zgodnie z irlandzką tradycją na zielono. Wzięliśmy udział w quizie dotyczącym wiedzy o Irlandii
i jej patronie. Kolejny raz miło spędziliśmy czas w szkole i mamy nadzieję – zwabiliśmy wiosnę…

Dzień Walki z Depresją2023-02-23

W dniu 23.02.2023 uczniowie naszej szkoły z klas 2M i 1Ti mieli okazję wziąć udział w wyjątkowych zajęciach na temat depresji. Zajęcia te były przeprowadzone przez doświadczonych specjalistów z dziedziny psychologii, którzy zaprezentowali wiele ciekawych i praktycznych sposobów radzenia sobie z tym trudnym problemem. 

Podczas zajęć uczniowie mieli okazję posłuchać wykładów na temat przyczyn i objawów depresji, a także dowiedzieli się, jakie są najlepsze metody radzenia sobie z tym schorzeniem. W ramach zajęć zorganizowany został także segment o prześladowaniu rówieśniczym, podczas którego uświadomiono uczniom jak w prosty sposób pomóc osobom prześladowanym i z czym wiążą się np. żarty z rówieśników, które wydają się nieszkodliwe w ocenie uczniów. 

Na zakończenie zajęć uczestnicy mieli okazję wziąć udział w quizie zorganizowanym przez studentów uczelni, w której odbywały się warsztaty. Można było sprawdzić swoją wiedze z zakresu psychologii i filozofii. Za 3 pierwsze miejsca do wygrania były interesujące nagrody. 

Zajęcia te były dla naszych uczniów nie tylko cennym źródłem wiedzy na temat depresji, ale także pozwoliły na rozwijanie umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami i lepsze zrozumienie siebie i innych. 

Bartosz Kornatowski  
Kl. 2M 

Dzień Walki z Depresją Dzień Walki z Depresją Dzień Walki z Depresją

Ostatki 20232023-02-21

Jak karnawał, to karnawał ...

Dnia 21.02.2023r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Był konkurs na najliczniej przebraną klasę i najlepsze przebranie. Nasi uczniowie i nauczyciele wykazali się dużym poczuciem humoru, pomysłowością, a przede wszystkim chęcią do zabawy.

Imprezę poprowadził Artur Kujawiński (kl. IIt), a uświetnił ją grą na akordeonie Bartek Zychla (kl. IVTa).

Dziękujemy za wspólną zabawę!
Samorząd Szkolny

Ostatki 2023

Zobacz galerię zdjęć »

Najlepsi w Łodzi2023-01-11

Gala ogłoszenia wyników Łódzkiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023

Pani dyrektor Monika Michalik z wielką radością i dumą uczestniczyła w uroczystej gali ogłoszenia wyników Łódzkiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023, która odbyła się 11 stycznia 2023 r. w sali kominkowej Pałacu Biedermanna w Łodzi.

Nasze technikum jest najlepsze w Łodzi i drugie w województwie łódzkim.

Szczególnym powodem naszej satysfakcji i dumy jest 8. miejsce w rankingu maturalnym najlepszych techników w Polsce.

Marzenia się spełnia2023-01-09

PIOTR JĘDRASZCZYK – to przykład tego, że marzenia SIĘ SPEŁNIA.

Reprezentuje Polskę podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej odbywających się w Polsce i Szwecji.

Jest absolwentem klasy sportowej LV LO w ZSP nr 10 im. Jana Szczepanika w Łodzi (obecnie ZSE-I), wychowankiem UKS ANILANA ŁÓDŹ (piłka ręczna), zdobywcą złotego medalu:

 • Mistrzostw Polski Młodzików 2016 r.
 • Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 2018 r.
 • Mistrzostw Polski Juniorów 2020 r.

Brązowego medalu Mistrzostw Polski Juniorów 2019 r.

IV miejsca w Mistrzostwach Świata Szkół w Katarze w roku 2018.

Od dwóch lat jest zawodnikiem Piotrkowianina – Piotrków Trybunalski.

W 2022 roku zdobył tytuł „Gladiatory 2022” – jako odkrycie sezonu do 23 lat.

I najważniejsze – 28 grudnia 2021 r. spektakularnie zadebiutował w Kadrze Narodowej Polski Seniorów. Smaczku dodaje fakt, że jego długoletnim trenerem był Ojciec – Adam Jędraszczyk – nauczyciel naszego „Elektronika”.

Gratulujemy Piotrowi, jego obojgu Rodzicom i trenerom. Życzymy kolejnych sukcesów temu chłopakowi „na piątki” (LV LO).

Monika Karolewicz

Szlachetna Paczka2022-12-12

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w akcję Szlachetna Paczka.

Dzięki Waszemu zaangażowaniu i hojności udało nam się spełnić marzenia nie jednej, ale dwóch rodzin. Jedenaście zapakowanych przez naszych nieocenionych uczniów paczek z trwałą żywnością i środkami czystości, buty na zimę, Mikołaj, koc, obrus, kolczyki, pralka i wiele innych rzeczy trafiło podczas Weekendu Cudów do osób, które mają w życiu trochę mniej szczęścia.

Łzy i emocje towarzyszyły wręczaniu prezentów, ale równie miło było patrzeć, jak młodzi ludzie angażują się w pomaganie, poświęcają swój wolny czas i energię dla innych. Dziękujemy wszystkim Rodzicom i Nauczycielom, którzy mają niemały udział w wychowaniu szlachetnych ludzi.

Pomaganie jest dobre i ważne.

Samorząd Szkolny

Zobacz galerię zdjęć »

Konkurs z nagrodami!2022-11-24

konkurs

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie „Dobre miejsce podaj dalej”. Na prace fotograficzne, plastyczne i literackie czekamy do 5 stycznia 2023 roku. Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie, a odpowiedzi na ewentualne pytania można znaleźć w bibliotece u pani Anny Cieślewicz; u pani pedagog Krystyny Marszał oraz u pani psycholog Katarzyny Świętochowskiej.

Dla laureatów przewidziane są nagrody rzeczowe!

Regulamin konkursu

12 Jahriges Jubileum2022-11-08

12 Jahriges Jubileum der polnish-deutschen Zusammenarbeit. Vielen dank❤️

10 Jahriges Jubileum der polnish-deutschen Zusammenarbeit 10 Jahriges Jubileum der polnish-deutschen Zusammenarbeit

Tuzin jest pełny – das Dutzend ist voll!

Wymiana uczniów polskich była finansowana przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Projekt wymiana uczniów i podsumowujące współpracę spotkanie nauczycieli dofinansowane są przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Czytaj więcej »

Wycieczka2022-10-29

W dniach 26 – 28 października uczniowie klas 4Tb i 4Tm spędzili czas na Dolnym Śląsku. Doskonała, prawie letnia pogoda pozwoliła zobaczyć liczne atrakcje tego regionu.

Zaczęliśmy od zwiedzania ewangelickiego kościoła Wang w Karpaczu. To jeden z najstarszych kościołów drewnianych w Polsce, zbudowany w XII wieku w Norwegii i przetransportowany do Polski w XIX wieku. Wysłuchaliśmy opowieści o historii kościoła i próbowaliśmy znaleźć nordyckie symbole w jego wnętrzu. Inną atrakcją Karpacza jest jeden z najdłuższych torów saneczkowych w Polsce. Jazda w rynnie saneczkowej dostarczyła niesamowitych wrażeń.

Kolejny dzień wycieczki rozpoczęliśmy od dojścia do wodospadu Kamieńczyka w Szklarskiej Porębie, najwyższego wodospadu po polskiej stronie Karkonoszy, a następnie odwiedziliśmy 3 górskie schroniska: na Hali Szrenickiej, na Szrenicy i Pod Łabskim Szczytem. Naszą przeszło piętnastokilometrową wędrówkę po górach - dla niektórych była ona dużym wyzwaniem - zakończyliśmy przy Muzeum Mineralogicznym w Szklarskiej Porębie.

Ostatniego dnia, dzięki ciekawym opowieściom przewodnika, poznaliśmy historię zamku Czocha w Leśnej, jego tajne przejścia i skrytki.

Ostatnim punktem naszej wyprawy był wyjątkowy Kościół Pokoju w Świdnicy wpisany w 2001 roku na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Imponujące wnętrze kościoła zrobiło na wszystkich duże wrażenie.

Pogoda i dobry nastrój dopisywały przez cały wyjazd. To była świetna okazja do złapania chwili oddechu w połowie semestru. Przydała się nam wszystkim.

Opiekunami wycieczki były Panie I. Makowska, R. Szczepańska i K. Kłosińska-Picz.

Wycieczka Wycieczka

Zobacz więcej zdjęć »

12-lecie współpracy polsko-niemieckiej2022-10-28

Dziękujemy Pani Dyrektor – Monice Michalik, koordynatorom: Pani Ewie Koniecznej i Panu Danielowi Weberowi oraz współpracującym nauczycielom za możliwość przeprowadzenia wieloletniego projektu integracji polsko-niemieckiej.

Dzięki Nim ten projekt przyniósł wiele dobrego dla młodzieży i nauczycieli:

 • zintegrowaliśmy się,
 • poznaliśmy język - nawet tak trudne wyrazy jak: „skrzypce”,
 • wymieniliśmy się doświadczeniami w zakresie metodyki nauczania i innych dziedzin,
 • poznaliśmy zaplecze techniczne szkół, warsztatów i zakładów pracy,
 • zwiedziliśmy najpiękniejsze zakątki Polski: Zakopane, Kraków, Gdańsk, Mazury, Podlasie i Łódź,
 • uczestniczyliśmy w warsztatach tematycznych dotyczących historii obu państw,
 • rywalizowaliśmy w grach zespołowych: siatkówce, piłce nożnej, kręglach i biliśmy swoje życiowe rekordy.

Z przyjemnością i uśmiechem uczestniczyliśmy w zajęciach integracyjnych i rekreacyjnych takich jak: ogniska, kajaki, wspólne śpiewanie piosenek polskich i niemieckich. Nawet tych kontrowersyjnych – biesiadnych.

Mamy świadomość, że w ciągu tych 10 lat najważniejsi byli ludzie, którzy w projekcie uczestniczyli. Jeszcze raz z całego serca dziękujemy i mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę.

Uczestnicy projektu

Ślubowanie uczniów klas pierwszych2022-10-14

14 października 2022 roku, w Dniu Edukacji Narodowej, uczniowie klas pierwszych Zespółu Szkół Elektroniczno-Informatycznych im. Jana Szczepanika w Łodzi wzięli udział w uroczystości ślubowania.

W uroczystej oprawie, w obecności Dyrekcji, nauczycieli i przedstawicieli samorządu, pierwszoklasiści ślubując na sztandar szkoły, wypowiedzieli słowa przyrzeczenia, stając się pełnoprawnymi uczniami „Elektronika”.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych ️Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Zobacz więcej »

Rajdu "Doliną rzeki Łódki"2022-09-24

W dniu 24-09-2022 odbyła się kolejna edycja rajdu "Doliną rzeki Łódki". Przy pięknej, prawie letniej pogodzie uczestnicy pokonywali pełną "wykopków"  i zagrodzeń trasę rajdu. Na podstawie informacji odnalezionych w terenie i na bazie wiedzy ogólnej rajdowicze odpowiadali na pytania zawarte w opisie trasy.

Miło spędzony czas i poszerzona wiedza o Łodzi, zaowocują nowymi spotkaniami na turystycznym szlaku.

Rajd Doliną rzeki Łódki Rajd Doliną rzeki Łódki Rajd Doliną rzeki Łódki Rajd Doliną rzeki Łódki

Zobacz więcej

Kiermasz używanych podręczników2022-09-08

8 września w naszej szkole odbył się zorganizowany przez Samorząd Szkolny kiermasz używanych podręczników. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem, ponieważ podręczniki można było kupić lub sprzedać w bardzo atrakcyjnych cenach.

Kiermasz używanych podręczników Kiermasz używanych podręczników Kiermasz używanych podręczników

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/232022-09-01

1 września Zespół Szkół Elektroniczno-Informatycznych im. Jana Szczepanika w Łodzi powitał uczniów szkoły po dwumiesięcznych udanych i bezpiecznych wakacjach.

Szczególnie ciekawi i podekscytowani byli pierwszoklasiści, którzy spotkali się z Panią Dyrektor – Moniką Michalik, gronem pedagogicznym, wychowawcami i życzliwymi kolegami.

Po odśpiewaniu hymnu i powitaniu wszystkich przez Panią Dyrektor, minutą ciszy uczciliśmy 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej i jej ofiary. Reprezentacja szkoły złożyła wieniec pod pomnikiem Dzieci – Ofiar Hitleryzmu w Parku im. Szarych Szeregów.

2022/23 to na pewno pracowity i ciekawy rok, który nas czeka, ale chociaż technikum powitało wszystkich serdecznie, to żałujemy, że już skończyły się wakacje…

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23 Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

Zobacz więcej zdjęć »