ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 10
im. JANA SZCZEPANIKA w ŁODZI
»ELEKTRONIK«

Aktualności roku 2017/2018

Pomoc dla schroniska2018-01-24

"Miarą człowieczeństwa jest stosunek do zwierząt". Dlatego w naszej szkole chętnie wspieramy akcje pomocy bezdomnym futrzakom.

W grudniu tuż przed Świętami zgodnie z naszym hasłem przewodnim akcji "Karma wraca" Szkolny Klub Wolontariatu wraz z Samorządem Szkolnym przeprowadził zbiórkę pieniędzy na zakup wysokogatunkowej karmy dla  łódzkiego schroniska na ul. Marmurowej. Karmę  przekazaliśmy w dniu 22 grudnia a nasza szkoła otrzymała specjalne podziękowanie za udział w akcji.

W dniu 24.01. 2018r. uczestniczyliśmy w projekcji filmu "Pokot" w kinie Silver Screen, a dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na remont schroniska dla zwierząt w Głownie.

Fajnie, że mamy w szkole tylu uczniów o wielkim sercu, którym los bezdomnych futrzaków nie jest obojętny.

          

Dni Techniki2018-01-12

W dniu 12-01-2018 odbyła się wycieczka dydaktyczna klasy 2tm w ramach Dni Techniki. Uczniowie zapoznali się z historią zakładów włókienniczych Izraela Poznańskiego, obecnie stanowiące centrum rekreacyjne i handlowe manufaktura.

Z ciekawością zwiedzili Muzeum Fabryki i zapoznali się z działaniem maszyn włókienniczych. Byli również na tarasie widokowym (na dachu manufaktury) i podziwiali panoramę Łodzi.

Punktem kulminacyjnym było obejrzenie premierowej prezentacji, przygotowanej przez studentów Politechniki Łódzkiej (w tym naszego absolwenta), nowego bolidu Eco Arrow 3.0, który ma pokonać 1000 km na jednym litrze paliwa. Do obejrzenia były również poprzednie wersje tego pojazdu oraz auto solarne. Uczniowie mieli możliwość uzyskania informacji bezpośrednio od autorów projektu.

Wycieczkę, przy współpracy z wychowawcą klasy A. Penier – Dębską, zorganizował nauczyciel przedmiotów zawodowych Z. Kaczyński.


Nowe wyposażenie gabinetu medycznego2018-01-12

Informujemy, że w grudniu 2017 r. zakupiliśmy nowe wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej. Doposażenie sfinansowane zostało ze środków dotacji celowej z budżetu państwa, otrzymanych za pośrednictwem Wojewody Łódzkiego. Kwota dotacji to 4 100 zł.

Ze środków tych zakupiono następujące wyposażenie:

 1. ciśnieniomierz automatyczny
 2. wagę osobową ze wzrostomierzem
 3. szafkę lekarską
 4. stolik zabiegowy
 5. parawan
 6. kozetkę 2-częściową

Studniówka 20182018-01-06

Tegoroczny bal studniówkowy odbył się w pięknych, stylowych salach Białego Pałacu w Niesięcinie. Rozpoczął się o godz. 20:00, zgodnie z tradycją, polonezem. Później był zabawny program artystyczny na motywach baletu Jezioro Łabędzie, a także różne konkursy. Świetna zabawa trwała do samego rana.

Studniówka 2018

Zobacz zdjęcia ze studniówki »

ISF WORLD SCHOOLS CHAMPIONSHIP Handball 20182017-12-07

Ogromne podziękowania dla przedstawicieli Urzędu Miasta Łodzi, a w szczególności dla Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej, która osobiście w dniu dzisiejszym wręczyła symboliczny czek o wartości 30 000 PLN dla zespołu Mistrza Polski Gimnazjów w Piłce Ręcznej, obecnie uczniów klasy sportowej w naszej szkole.

Środki przekazane przez Urząd Miasta mają być wsparciem w organizacji wyjazdu tego zespołu na Mistrzostwa Świata Szkół Średnich, które odbędą się w lutym 2018 roku w Katarze.

Ze względu na bardzo wysoki koszt wyjazdu (90 000 PLN) wsparcie ze strony miasta jest dla drużyny niezbędne.

Drużyna, którą zgłaszamy do ISF WORLD SCHOOLS CHAMPIONSHIP Handball 2018 w Doha Qatar w dniach 21.02.2018 – 01.03.2018 jest:

 • Mistrzem Gimnazjady 2017 rozgrywanej w czerwcu 2017 w Elblągu.
 • Mistrzem Polski Młodzików 2016 w rozgrywkach klubowych jako Uczniowski Klub Sportowy Anilana Łódź.
 • Wicemistrzem Olimpiady Młodzieży 2017 rozgrywanej w Ostrołęce w lipcu.

W reprezentacji województwa łódzkiego na 16 zawodników – 14 było z tej drużyny.

Niestety nadal poszukujemy możliwości dofinansowania naszego zespołu i jedną z form jest zbiórka publiczna (nr 2017/4735/OR), która będzie trwała do 31.01.2018 roku.

Miejsca gdzie można znaleźć puszki, które czekają na chętnych do wsparcia naszego wyjazdu to:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10, ul. Strykowska 10/18 (sekretariat czynny w godz. 7:30 – 15:30)

Sklep SPAR, ul. Jurczyńskiego 30
Bar Jaś i Małgosia, ul. Dąbrowskiego 247/249
Sklep Beczka, ul. Mała 7
Sklep ZOO, ul. Lermontowa 7
Sklep Spożywczy, ul. Tarnowska 3a
Club Mrs. Sporty, ul. Ks. Wujaka 5
Firma BSH, ul. Papiernicza 7
IX LO, ul. Paderewskiego 24
Gimnazjum nr 14, Al. I Dywizji 16/18
Klub UKS Anilana, ul. Sobolowa 1
Fit Fabric, ul. Zielona 3
Fit Fabric, ul. Kilińskiego 122/128
Fit Fabric, ul. Zgierska 211
Fit Fabric, ul. Politechniki 1 CH SUKCESJA
Fit Fabric, ul. Jana Matejki 3/5
Fit Fabric, ul. Rokicińska 125 w ANDRESPOLU
Fit Fabric, ul. Aleksandrowska 38 DH TEOFIL
Hort Cafe, ul. Piotrkowska 110
Studio Urody Małgorzata Sobór, Konstantynów Łódzki ul. Zgierska 3

Dodatkowo istnieje możliwość wpłat na konto klubowe UKS ANILANA ŁÓDŹ

Nr rachunku:
PKO BP 32 1020 3378 0000 1102 0177 3530
z dopiskiem „KATAR”.

BARDZO ZACHĘCAMY DO WSPARCIA MŁODYCH, OBIECUJĄCYCH SPORTOWCÓW, TAK BY MOGLI ZREALIZOWAĆ SWOJE MARZENIA O UDZIALE W MISTRZOSTWACH ŚWIATA.

Sumo Challenge 20172017-11-18

W sobotę, 18 listopada, odbyły się w Łodzi 10 Międzynarodowe Zawody Robotów - Sumo Challenge, są one największą imprezą tego typu w Polsce. Jak co roku dużą część zawodów stanową pojedynki robotów sumo walczących w rozmaitych kategoriach wagowych. Można było także obserwować roboty przemierzające labirynty, ratujące misie, szybkie niczym bolidy Linefollwery, maszyny zbudowane z klocków lego i wiele innych, a każdy z nich wyjątkowy. W tegorocznych zawodach wzięli udział uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi robotami. Roboty startowały w konkurencji mini-sumo i freestyle.

Przejdź do strony zawodów

Zobacz zdjęcia z zawodów

EWD2017-10-27

Gratulacje za najwyższy wskaźnik EWD (Edukacyjna Wartość Dodana) wśród łódzkich techników.

WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA 20172017-10-19

W dniach 04-18.10.2017 gościliśmy w naszej szkole (już po raz 8)niemieckich uczniów ze szkoły zawodowej w Leningen wraz z ich opiekunami. Już drugi raz skorzystaliśmy z finansowego wsparcia Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Program wymiany był bardzo bogaty i wszechstronny. Była to nie tylko wycieczka integracyjna na trasie Gdańsk – Mazury – Olsztyn, ale również zajęcia szkolne oraz wycieczka do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu włącznie z warsztatami.

Nad całością czuwała nauczycielka języka niemieckiego Ewa Konieczna, a pomagali jej przeprowadzić to przedsięwzięcie p. Monika Karolewicz-Płońska i p. Marcin Starosta. W zajęcia na terenie szkoły włączyli się nauczyciele przedmiotów zawodowych p. Janusz Hajdukiewicz i p. Ryszard Zankowski.

Wycieczka we wspomnieniach uczniów:

Pierwszego dnia poznaliśmy Trójmiasto. Zwiedziliśmy Ocenarium w Gdyni i Stary Rynek w Gdańsku. Rano spacerowaliśmy brzegiem morza.

Wieczorem – w pensjonacie nad morzem – odbyliśmy warsztaty integracyjne, na którym spotkaliśmy się z naszymi rówieśnikami z zagranicy. Zabawy w polsko-niemieckich sześciu grupach szybko zintegrowały i przełamały barierę językową.

Następnego dnia pojechaliśmy na Mazury. Zwiedziliśmy bunkry z czasów II wojny światowej oraz słynne miejsce kultu Maryjnego – barokowy kościół w Świętej Lipce. Popłynęliśmy w rejs po jeziorze Śniardwy i 7 km. kajakami rzeką Krutynią. Po południu rozegraliśmy mecze siatkówki i piłki nożnej. Oczywiście również w mieszanych grupach. Ognisko wieńczące nasz pobyt w tym rejonie Polski było okazją do podsumowania tego, co podobało się najbardziej, ale także swobodnych żartów i śmiechu. Mogliśmy dowiedzieć się wielu rzeczy o kulturze niemieckiej, zwyczajach, a także o systemie szkolnictwa zachodnich sąsiadów.

Po wycieczce spotykaliśmy się wspólnie w szkole podczas zajęć lutowania oraz poznawaliśmy nowe programy komputerowe, na których pracują Niemcy w szkole średniej. Po zajęciach rywalizowaliśmy na kręglach, sprzątaliśmy i zwiedzaliśmy Cmentarz Żydowski, uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych w Teatrze Powszechnym w Łodzi i rozegraliśmy towarzyski mecz Polska – Niemcy, który, niestety zakończył się  niekorzystnym dla nas wynikiem L.

W weekend - z przewodnikiem - oddaliśmy hołd ofiarom II wojny światowej, zwiedzając miejsce martyrologii w Auschwitz, doceniliśmy piękno jesiennego Krakowa i przyrodę Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Podczas wspólnego wyjazdu tak bardzo się ze sobą zżyliśmy, że trudno nam się było rozstać. Zauważyliśmy znaczny wzrost umiejętności językowych. Uważamy, że organizowanie takich wycieczek jest bardzo dla nas korzystne Serdecznie dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tak wspaniałym wyjeździe.

Uczestnicy

Zobacz album zdjęć

Code Week - Tydzień Kodowania2017-10-16

To projekt, którego celem jest promocja nauki programowania wśród młodzieży. Projekt ma udowodnić, że nauka programowania nie jest zarezerwowana tylko dla specjalistów. Dziś programowanie obecne jest niemal we wszystkich dziedzinach życia. To uniwersalny język naszych czasów. W ramach tegorocznego tygodnia kodowania:

 • Uczniowie naszej szkoły rozpoczynają udział w badawczym projekcie pn. "Nowa metodyka i narzędzia do nauczania programowania z wykorzystaniem metod personalizacji procesu nauki" współfinansowanym przez Unię Europejską. W ramach tego projektu uczestniczą w platformie edukacyjnej zajmującą się nauczaniem języka Python.
   
 • 21 października o godz. 10 rozpocznie się III sezon ligi RoboCode. W tym roku na nieco zmienionych zasadach, bo w planie mamy również kodowanie robotów mobilnych na platformie Arduino.
   
 • Zapraszamy również na tegoroczne zajęcia grupy Junior .NET na Politechnice Łódzkiej. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższy poniedziałek (16.10) o godzinie 17:30 w sali kinowej budynku Centrum Technologii Informatycznych (Wólczańska 217).

Pomoc dla schroniska w Zgierzu2017-09-26

W dniach 22-26 września 2017 klasy 2Ta, 2Tb, 2Te, 3Tt, 4Tt i 4Tm udowodniły, że los bezdomnych psiaków i kotów nie jest im obojętny! Zebraliśmy mnóstwo karmy, którą klasa 4Tm zawiozła do schroniska Medor w Zgierzu. Następna taka akcja, w której będą mogły wziąć udział wszystkie klasy w naszej szkole już w listopadzie.

Psiaki były zachwycone naszą wizytą a od schroniska dostaliśmy nawet specjalne podziękowanie na facebooku :)

Organizator: Joanna Musiał-Kieruczenko

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link


"Sprytny kret, czyli zwycięski robot"2017-09-25

W dniach 22-24 września obył się w Łodzi Robo Inspector Hackathon. To trzydniowy konkurs drużynowy na projekt i wykonanie robota na bazie Arduino i open hardware. Misją robota było przejechanie zamkniętego tunelu z przeszkodami, nawiązującego do zadań robotów inspekcyjnych z zadaniami mechanicznymi i czasowymi. Liczył się czas, kreatywność oraz styl wykonania zadań.

Uczestnicy mieli do wykorzystania zaplecze techniczne i warsztatowe FabLabu (drukarki 3D, plotery, hackerspace elektroniczny, stanowiska komputerowe), podstawowe elementy techniczne i konstrukcyjne oraz pomoc i wiedzę prowadzących.

W konkursie brali udział uczniowie naszej szkoły: Emil Bakalarski, Jonasz Kądziela, Maciej Sikora oraz tegoroczni absolwenci Rafał Góra i Michał Suliborski. Nasi uczniowie wygrali w kategorii "Sprytny kret - najbardziej kreatywne rozwiązywanie zadań".


Rajd "Doliną rzeki Łódki"2017-09-23

Pomimo niesprzyjającej tegorocznej aury w dniu 23-09-2017 roku, odbył się IX Rajd "Doliną rzeki Łódki". Uczestnicy rajdu przemierzając malowniczą dolinę najbardziej znanej z łódzkich rzek, odwiedzili między innymi:

 • park Ocalałych i Centrum Dialogu,
   
 • park Helenów z grotą z tufu wulkanicznego,
   
 • park Staromiejski z odrestaurowaną krańcówką tramwajową i zegarem słonecznym,
   
 • Plac Wolności.

Osoby zainteresowane otrzymały potwierdzenie zdobytych punktów na Odznakę Turystyki Pieszej (OTP).
Zobacz więcej: http://www.elektronik.lodz.pl/skkt/lodka17/lodka.html

Wyróżnienie2017-09-04

Nasza szkoła została wyróżniona przez władze miasta za uzyskanie wysokich wyników na egzaminach potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w roku szkolnym 2016/2017.