ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRONICZNO-INFORMATYCZNYCH
im. JANA SZCZEPANIKA w ŁODZI
»ELEKTRONIK«

Aktualności roku 2008/2009

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie DialNet Masters2009-04-28

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie DialNet Masters

W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do III edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters.

Tym razem reprezentowały nas dwie drużyny.

1. Drużyna „dev/random2” z klasy 4Ti (ubiegłoroczni półfinaliści) w składzie:
- Katarzyna Mękarska
- Wojciech Kusiak
- Oskar Płaska
- Łukasz Szewczyk


Drużyna „dev/random2” z klasy 4Ti

2. Drużyna „WodX” z klasy 2Ti w składzie:
- Mateusz Dziuba
- Mariusz Kornat
- Tomasz Krasiński
- Bartłomiej Lewiński


Drużyna „WodX” z klasy 2Ti

Opiekunem obu drużyn była pani Małgorzata Niedzielska (nauczycielka matematyki i przedmiotów informatycznych).

Dwa pierwsze etapy okręgowe polegały na rozwiązywaniu testów online.

W I etapie drużyna „dev/random2” zdobyła 25 punktów i zajęła II miejsce, a drużyna WodX zajęła V miejsce uzyskując 24 punkty.

W II etapie drużyna „dev/random2” uzyskała 17,27 punktów (w tym 2  za napisaną przez siebie grę komputerową reklamującą Telefonię DIALOG SA.) i zajęła VII miejsce w okręgu.

28 kwietnia 2009 r. w Częstochowie odbył się półfinał, w którym nasi reprezentanci z klasy 4Ti walczyli bardzo dzielnie i skutecznie – zajęli IV miejsce zdobywając 73 punkty (tyle samo co drużyna sklasyfikowana na III miejscu, która awansowała do ogólnopolskiego finału, o kolejności zadecydował czas zadania wykonywanego w sztafecie).

 


Zwiedzanie Częstochowy
 

Relaks przed zawodami
 

Sztafeta
 
 
Oskar
 

Drużyna
 
 
Drużyna
 

Gratulujemy i dziękujemy obu drużynom i ich opiekunowi!!!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych2009-04-24

Nie wszyscy uczniowie wiedzą, że zakończenie roku szkolnego dla maturzystów to rzeczywiście uroczystośł.

Wiąże się ona z piękną tradycją przekazania sztandaru szkoły wiodącej klasie (w tym roku wybrana została klasa 3Tb, której wychowawczynią jest pani Iwona Dębicka) oraz ślubowanie absolwentów ZSP nr 10.

Kończących szkołę uczniów ciepło pożegnały pani dyrektor Monika Michalik oraz pani Iwona Makowska w imieniu wychowawców klas.

VIP-om wśród uczniów, czyli tym, którzy swoją postawą, pasją twórczą i ocenami wyróżnili się spośród innych, wręczono nagrody i dyplomy.

Szczególnie – bo „Szczepanikami” (honorowymi medalami im. Jana Szczepanika – uhonorowano dwóch uczniów: Adama Gajewskiego z klasy 3Ls oraz Marcela Kobyłeckiego ucznia klasy 4Tm.

Pan dyrektor Włodzimierz Łużyński nagrodził również 4-osobową drużynę, która awansowała ponownie do półfinału Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters (jako jedyna drużyna z Łodzi). Wszystkich – za wiedzę w dziedzinie informatyki, pracowitośł i kulturę osobistą, a ponadto:

  • Katarzynę Mękarską – za mądrośł połączoną z urokiem osobistym,
  • Wojciecha Kusiaka – za działanie przy komputerze z prędkością światła,
  • Łukasza Szewczyka – za siłę spokoju,
  • Oskara Płaska – za niebywały takt i erudycję.

Ten ostatni przemawiając w imieniu wszystkich uczniów nawiązał do motta uroczystości, które brzmiało: „Życie jest w kolorze, który na Twoja wyobraźnia” oraz podziękował wychowawcom, nauczycielom, rodzicom i życzliwej dyrekcji za trud i cierpliwośł włożone w naukę i wychowanie.

Zobacz zdjęcia z zakończenia »

Sukces naszych siatkarzy2009-03-18

W naszej szkole rozgrywane były półfinały Mistrzostw Łodzi w piłce siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych – grupa A.

Skład drużyny:

 

 

Kuligowski Krzysztof

 

4 Tk

Pietrasik Daniel

 

4 Ti

Zajfert Adam

 

4 Ti

Rabsz Bartłomiej

 

4 Tm

Wesołowski Mariusz

 

3 Tmk

Augustyniak Michał

 

2 Te

Fiuczek Michał

 

2 Ti

Garncarek Daniel

 

2 Ti

Krasiński Tomasz

 

2 Ti

Świecki Rafał

 

2 Ti

Wosik Dominik

 

2 Ti

Strzelecki Jakub

 

2 Tt

Nasza drużyna, trenowana i prowadzona przez pana Marcina Starostę, spisała się znakomicie wygrywając wszystkie mecze w grupie. Były one wyrównane i dostarczyły wiele emocji zawodnikom i kibicom. Szczególnie ostatni z nich, w którym nasi chłopcy przeszli prawdziwą metamorfozę. Przegrywając początkowo 0:2, wspierani żywiołowym dopingiem kibiców, potrafili zmobilizował się i ostatecznie wygrali w pięknym stylu 3:2.

Wyniki:

 

 

ZSP nr 10 – ZSP nr 20

 

3:1

ZSP nr 10 – ZSP nr 2

 

3:0

ZSP nr 10 – XIII LO

 

3:2

Wprawdzie po meczach w grupie barażowej nie udało nam się awansował do ścisłego finału, ale piąte miejsce w Łodzi jest niewątpliwie sukcesem naszej drużyny. Gratulujemy!

Zobacz zdjęcia z turnieju »

"MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE"2009-03-06

Ponownie wzięliśmy udział w VI Edycji Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych i Pomaturalnych oraz Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie”. W październiku i marcu liczna grupa uczniów i nauczycieli oddała honorowo krew. Jak zwykle organizacją akcji na terenie szkoły zajęły się panie Krystyna Marszał (pedagog szkolny) i Renata Grodzicka (nauczycielka biologii).

Zobacz zdjęcia z akcji krwiodawstwa »

Konkursu na plakat krzepiący inicjatywę wolontarystyczną2009-03-03

Dnia 3 marca 2009 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na plakat krzepiący inicjatywę wolontarystyczną.
Przewodniczące konkursu Pani profesor Alicja Siadura i Pani profesor Ewa Konieczna wraz z uczniami wybrały najlepszą pracę plastyczną.
Szczęśliwym zwycięzcą został Rafał Tomaszewski z klasy 3Li. Drugie miejsce zajęły Patrycja Milcarz i Martyna Sobczyk również z klasy 3Li.

Wszystkie prace uczniów można zobaczył w galerii »

Ostatki 20092009-02-24

Ostatni dzień karnawału był okazją dla uczniów i nauczycieli do wykazania się poczuciem humoru i pomysłowością. Podczas dużej przerwy, odbyła się parada przebierańców i konkurs na najciekawszy, najbardziej oryginalny strój. Jak widał,  i uczniom i nauczycielom, nie zabrakło ani pomysłów, ani poczucia humoru. Nagrodą dla przebierańców, oprócz doskonałej zabawy, były słodycze.

Zobacz więcej zdjęć »

Studniówka 20092009-01-23

23 stycznia 2009 r. w sali Restauracji „Greenski” przy ul. Kilińskiego 59/63 odbył się bal studniówkowy. Rozpoczął się o godzinie 2100 wspólnie odtańczonym tradycyjnym polonezem przygotowanym pod opieką pani Iwony Makowskiej. Młodzież i nauczyciele wspaniale bawili się do białego rana. Maturzystom życzymy równie znakomitego nastroju po dobrze zdanych egzaminach...

Zobacz galerię zdjęć ze studniówki »

Dzień Edukacji Narodowej2008-10-14

W Dniu Edukacji Narodowej odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. W tym roku szkolnym do naszej społeczności dołączyły klasy:

Technikum

wychowawca:

1 Te

technik elektronik

Elżbieta Węgrzyn

1 Ti

technik informatyk

Joanna Musiał

1 Tm

technik mechatronik

Anna Dębska

1 Tt

technik teleinformatyk

Marta Lewandowska

Liceum Ogólnokształcące

 

1 Ls

klasa sportowa

Renata Grodzicka

Wszyscy z godnością i radośnie odśpiewali hymn państwowy. Przemówienia wygłosili: pani dyrektor Monika Michalik, wychowawczyni jednej z klas pierwszych pani Marta Lewandowska i przedstawiciel samorządu uczniowskiego.

 Życiorys i dokonania patrona szkoły Jana Szczepanika przedstawił Kacper Brzeziński z klasy 3Li.

 Następnie odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Pedagogicznej, podczas którego pani dyrektor Monika Michalik wręczyła nagrody wyróżniającym się nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji.

Europejski Dzień Języków Obcych2008-09-26

Europejski Dzień Języków Obcych

We współczesnym świecie wielokrotnie mamy do czynienia z przykładami łamania podstawowych praw jednostek, grup społecznych czy narodów, dlatego kwestie przestrzegania praw człowieka są częstym tematem wielu publicznych debat i manifestacji. Od początku nowego roku szkolnego uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli języków obcych zgłębiali zagadnienia związane z prawami człowieka, a swoje refleksje przedstawili w postaci przestrzennych i multimedialnych wielojęzycznych prac projektowych.

26 września 2008 r. z okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie zaprezentowali wystawę swoich prac pod hasłem: „Polska, Europa, świat a prawa człowieka.” W pracach uczniowie wyjaśniali, czym są podstawowe prawa człowieka, jakie dokumenty zawierają spisy praw człowieka i zasady ich przestrzegania, zastanawiali się nad przyczynami łamania tych praw, przybliżali instytucje i organizacje, wspierające ludzi w walce o zachowanie godności i równości wobec prawa. Wiele prac poświęconych było omówieniu historii formułowania praw człowieka na przestrzeni dziejów oraz częstych ostatnio przypadków łamania tych praw na całym świecie.

Europejski Dzień Języków Obcych

Przy okazji zgłębiania treści podstawowych praw człowieka, uczniowie poświęcili też uwagę kwestii obowiązków, jakie ma w swoim życiu każdy z nas. Częśł prac uczniowskich była zatem poświęcona prawom i obowiązkom dziecka, ucznia, sportowca, pracownika czy obywatela.

Barwne, bogato ilustrowane prace, poruszające ważkie kwestie naszego życia, wzbudziły żywe zainteresowanie naszych uczniów i nauczycieli, a proces tworzenia projektów, był okazją do pogłębienia wiedzy na temat praw człowieka, przypomnienia sobie swoich powinności i do refleksji nad losem wielu ludzi pozbawionych szacunku i godności.

Klasa 1Tm (technik mechatronik) pod patronatem firmy Bosch-Siemens2008-09-02

Klasa 1Tm (technik mechatronik) pod patronatem firmy Bosch-Siemens

Klasa rozpoczynająca w tym roku kształcenie w zawodzie technik mechatronik objęta została patronatem firmy BSH (Bosch-Siemens) produkującej zautomatyzowany sprzęt gospodarstwa domowego. Firma zapewnia dodatkowe lekcje języka niemieckiego i praktyki zawodowe. Najlepsi uczniowie będą mogli otrzymał stypendia, a w przyszłości gwarancję zatrudnienia i dalszego rozwoju zawodowego.

Na dobry początek wszyscy uczniowie otrzymali w prezencie od firmy podręczniki do mechatroniki i kalkulatory naukowe.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2008/20092008-09-01

1 września zabrzmiał po raz pierwszy w tym roku szkolnym dzwonek.

 

O godz. 9:00 na boisku szkolnym rozpoczęła się uroczysta inauguracja roku szkolnego. Pani dyrektor serdecznie powitała wszystkich uczniów i pracowników szkoły, w tym szczególnie pierwszoklasistów i maturzystów, życząc wszystkim owocnej pracy i sukcesów.

 

W uroczystości wzięła udział pani Aleksandra Wójt-Rzap, przedstawicielka firmy Bosch-Siemens.

 

Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły w rocznicę wybuchu II wojny światowej delegacja uczniowska złożyła wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Martyrologii Dzieci w Parku im. Szarych Szeregów.

 

Jak widał na fotografiach, zarówno pogoda i nastroje uczniowskie dopisały.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009 Rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009 Rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009

Zobacz album zdjęć z rozpoczęcia roku szkolnego