ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRONICZNO-INFORMATYCZNYCH
im. JANA SZCZEPANIKA w ŁODZI
»ELEKTRONIK«

Aktualności roku 2013/2014

Zakończenie roku szkolnego2014-06-27

27 czerwca na placu przed budynkiem szkoły odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Towarzyszyła nam piękna, słoneczna, już wakacyjna pogoda.

Po odśpiewaniu hymnu głos zabrała Pani Monika Michalik dyrektor szkoły.

Dziesięciu uczniów otrzymało promocję z wyróżnieniem:

Lp. Nazwisko i imię Klasa Średnia
1 Roźniakowski Michał 2Ta 5,36
2 Kowalczyk Paweł 3Tb 5,27
3 Rychłowski Marcin 2Ta 4,93
4 Wegner Bartosz 1Tm 4,88
5 Wójciak Mateusz 3Tm 4,87
6 Marciniak Przemysław 1Tm 4,81
7 Turlakiewicz Dawid 1Tm 4,81
8 Uczciwek Filip 1Tm 4,80
9 Olczyk Bartłomiej 2Tm 4,79
10 Śnieć Michał 2Ta 4,79

Przedstawiciele firm BSH i Corning współpracujących z naszą szkołą wręczyli nagrody dla wyróżniających się uczniów z klas objętych patronatem przez te firmy.

Na szczególne uznanie zasługują uczniowie uhonorowani najwyższymi nagrodami.

Nagroda im. Józefa Marandy za rozwijanie zainteresowań technicznych i pasji twórczej oraz osiągnięcia wykraczające poza program nauczania otrzymali uczniowie klasy 4Te Mateusz Góra i Rafał Dolny. Nagrodę wręczyli prof. Józef Maranda i fundator nagrody pan Robert Jaruga (absolwent naszej szkoły).

Po raz pierwszy wręczona została nagroda dla najlepszego absolwenta technikum Krystiana Szabata (klasa 4Ta) ufundowana przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Elektronika” – szkoły im. Jana Szczepanika w Łodzi. Nagrodę (tablet multimedialny) wręczył prezes Stowarzyszenia pan Karol Klimek.

Dzien Patrona2014-06-13

W dniu 13 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Patrona. Data obchodów tego święta jest ściśle związana z Janem Szczepanikiem, bowiem w tym roku 13 czerwca przypada 142 rocznica urodzin wielkiego wynalazcy.

Dzień Patrona połączony był z podsumowaniem szkolnego konkursu wiedzy o Janie Szczepaniku, który skierowany był do uczniów klas pierwszych.

Do obchodów tego święta uczniowie przygotowywali się już od kwietnia. Oprócz udziału w dwuetapowym konkursie z wiedzy o Janie Szczepaniku, uczniowie pogłębiali wiedzę o swoim patronie przygotowując quizy, plakaty, prezentacje multimedialne, prace polonistyczne. Pojawiły się również prace wykonane w języku niemieckim! Uczniowie ze zdolnościami plastycznymi wykonali portrety Jana Szczepanika. W Dniu Patrona można było spotkać na szkolnych korytarzach sobowtórów Jana Szczepanika :) Na długiej przerwie odbył się krotki konkurs  wiedzy o patronie, konkurs pantomimy "Wynalazki Szczepanika", konkurs na sobowtóra J. Szczepanika.

W tym dniu rozstrzygnięty został konkurs na najciekawszą pracę o patronie. Uczniowie otrzymali nagrody, a zwycięskie prace stanowiły element gazetki okolicznościowej.


Nagrodzeni uczniowie:

I miejsce w konkursie wiedzy o J. Szczepaniku: Bartek Schmidt kl 1Ta

I miejsce w konkursie sobowtórów Szczepanika: Rafał Konopiński kl. 2Te

I miejsce prezentacja multimedialna: Dawid Jarnicki i Michał Szablewski klasa 1Tb         

I miejsce praca polonistyczna: Adam Lasecki klasa 1Te

I miejsce za quiz internetowy o J. Szczepaniku: Konrad Alfaro  kl. 2ta

Wyróżnienie za quiz  internetowy:  Adrian Syncerek klasa 1Te

I miejsce praca plastyczna: Marta Buba i Ania Szadkowska kl 2Ta

Quiz przygotowany przez Konrada Alfaro

Dzień patrona został przygotowany przez Samorząd Uczniowski pod opieką p. Elżbiety Ślufarskiej-Lasoty.

Zobacz zdjęcia z Dnia Partona »

Wykus 20142014-06-05

W dniach od 2 do 4 czerwca 2014 r. odbyła się wycieczka patriotyczna w miejsca walk Żołnierzy Armii Krajowej w czasie II wojny światowej w Górach Świętokrzyskich, nazwana od głównego schronienia partyzantów w lasach niedaleko Bodzentyna – Wykus 2014.

W wycieczce wzięło udział 38 uczniów z wielu łódzkich szkół ponadgimnazjalnych (z naszej szkoły uczniowie klasy ITa i IITm), żołnierze AK ze Środowiska Jodła (czyli dawnego okręgu radomsko – kieleckiego AK) a także ośmiu historyków opiekujących się młodzieżą i pomagających jej poznać trudne czasy okupacji niemieckiej oraz działania polskiego ruchu oporu na tych ziemiach.

Wycieczka miała bardzo rozbudowany program dydaktyczny. Uczestnicy byli w miejscach walk w Smarkowie, Wielkiej Wsi i Wólce Plebańskiej i złożyli tam hołd poległym żołnierzom AK, w Wąchocku zapoznali się zapisami umieszczonymi w Panteonie Polskiego Państwa Podziemnego, zwiedzili Klasztor Ojców Cystersów, pochylili głowy przy grobie Jana Piwnika Ponurego w podziemiach klasztoru i złożyli kwiaty na rynku głównym przed pomnikiem Piwnika Ponurego.

Podczas wycieczki młodzież poznawała także dzieje życia i twórczość Stefana Żeromskiego będąc w Ciekotach oraz początki przemysłu na ziemiach polskich w Muzeum Staropolskiego Okręgu Przemysłowego w Sielpi Wielkiej. W Świętej Katarzynie uczniowie złożyli kwiaty na grobach powstańców z 1863 r. i Polaków pomordowanych przez hitlerowców w 1944 r.

Niezwykle istotne dla przygotowania młodzieży do konkursu wiedzy o Armii Krajowej były zajęcia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Bodzentynie prowadzone przez pułkownika AK p. Tadeusza Barańskiego i koordynatora projektu mgr Tomasza Szamburskiego.

Podczas naszej wizyty na gościnnej ziemi kieleckiej telewizja świętokrzyska nagrała materiał dotyczący projektu, następnie zamieścił ten materiał portal internetowy www.onet.pl. Linki do wymienionych materiałów poniżej:

 

Program edukacyjny2014-05-05

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego
dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych
"Program edukacyjny"

W etapie finałowym Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyło 6 uczniów z 3 szkół z Łodzi i województwa łódzkiego. Po zapoznaniu się z pracami konkursowymi Komisja Konkursowa przyznała I-sze miejsce i tytuł laureata uczniom klasy 3 Tb naszej szkoły:

Paweł Kowalczyk Szymon Gajda

Program pt: ”POCIĄGI” jest to symulator ruchu kolejowego w postaci gry. Program pokazuje jak wygląda sterowanie ruchem na kolei. Jest on w formie gry, która pozwala rozwijać umiejętności szybkiego podejmowanie decyzji i eliminowania błędów. W grze występuje 49 poziomów. Aby przejść każdy z nich należy dojechać pociągiem do odpowiedniego końca, czyli mety, przejechać przez stację oraz pamiętać aby nie doprowadzić do kolizji. Sterowanie pociągiem odbywa się poprzez zmianę rozjazdów oraz semaforów. W grze istnieją również skróty klawiszowe, które w początkowej fazie rozgrywki bardzo pomagają. Program został napisany w języku C++ przy użyciu bibliotek Allegro oraz Qt. Gra była tworzona od podstaw, czyli od czarnego tła z białą linią po dodawanie rozjazdów, semaforów oraz sterowania pociągiem.

VIII Bieg Olimpijczyków2014-04-26

  

W dniu 26 kwietnia 2014 r. (sobota) w parku Baden Powella rozegrany został VIII Bieg Olimpijczyków.
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali na dystansie 1500m.

W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła I miejsce.

Do punktacji drużynowej zaliczano punkty zdobyte przez 5 najlepszych zawodniczek i 5 najlepszych zawodników danej szkoły.

W klasyfikacji indywidualnej medale i dyplomy otrzymali:

Dziewczęta:

I miejsce Julia Stasiak 2 Ta
IV miejsce Joanna Doniak 1 Ls
V miejsce Weronika Kot 3 Ls

Chłopcy:

V miejsce Robert Knys 3 Ta

Nasza reprezentacja i szczegółowe wyniki:

Dziewczęta:

Nazwisko i imię Klasa Miejsce Czas
Stasiak Julia 2 Ta 1 07’42
Doniak Joanna 1 Ls 4 08’04
Kot Weronika 3 Ls 5 08’19
Rek Natalia 3 Ls 8 08’39
Dura Aleksandra 2 Tm 13 09’02

 

Chłopcy:

Nazwisko i imię Klasa Miejsce Czas
Knys Robert 3 Ta 5 05’32
Rogulski Michał 1 Te 8 05’48
Karpiński Maciej 1 Te 9 05’53
Borowski Jakub 3 Ta 10 05’57
Góra Mateusz 4 Te 11 06’02
Szczepański Patryk 2 Tt 12 06’04
Kocsis Łukasz            1 Tt 15 06’16
Torbicki Bartek 2 Tm 16 06’26
Kołodziejczak Marcin 2 Tm 18 06’59
Laszczyk Jakub 1 Tt 19 07’05
Potentas Krystian 3 Ta 20 07’19
Hajduk Damian 2 Tm 21 07’30
Pawlak Kamil 2 Tm 23 07’42
Laszczyk Kamil 1 Tt 24 07’58

Ukończenie szkoły...2014-04-25

Dnia 25 kwietnia 2014 r. uczniowie klas maturalnych opuścili mury Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10. Z tej okazji na sali gimnastycznej odbyła się uroczystość, podczas której Pani Dyrektor Monika Michalik wygłosiła okolicznościowe przemówienie gratulując wszystkim maturzystom, zaś w imieniu wychowawców klas maturalnych powodzenia w dorosłym życiu życzyła Pani Elżbieta Ślufarska-Lasota.

Słowa podziękowania od klas maturalnych dla Grona Pedagogicznego złożyła Natalia Rek.

Radek Nowak z klasy 2Ta reprezentujący Samorząd Uczniowski życzył starszym kolegom tradycyjnego „połamania piór” na egzaminach.

W tej wyjątkowej atmosferze uczniowie klas czwartych otrzymali świadectwa ukończenia szkoły.

Świadectwo z wyróżnieniem otrzymała z uczennica klasy 3Ls Natalia Rek oraz uczeń klasy 4Ta Kamil Stepień.

Na specjalne wyróżnienie jakim jest honorowy medal im. Jana Szczepanika zasłużył uczeń klasy 4Ta Krystian Szabat, stypendysta Prezesa Rady Ministrów oraz wielokrotny reprezentant szkoły w konkursach matematyczno-fizycznych.

Nagrodę z rąk Pani Dyrektor otrzymał również Wojciech Szczepaniak z klasy 4Ta, który w czteroletnim toku nauki utrzymał 100% frekwencję!

Wszystkim absolwentom życzymy jeszcze raz powodzenia i efektywnego wykorzystania wiedzy i umiejętności które nabyli w tej szkole.

Trzymamy kciuki za pomyślność na egzaminie maturalnym i zawodowym.

Mistrzostwa szkoły w szachach2014-04-24

  

W dniu 24 kwietnia, już po raz czwarty zostały rozegrane w naszej szkole Mistrzostwa w szachach o puchar wicedyrektora szkoły p. Włodzimierza Łużyńskiego.

Po rozegraniu zaciętych pojedynków, wyłoniona została finałowa czwórka. Finał rozegrany został 25 kwietnia. Bardzo nas cieszy coraz większe zainteresowanie naszych uczniów tą królewską grą, czego wynikiem jest coraz wyższy poziom finalistów.

Kolejność w finale:

I miejsce Jakub Biegański 2 Tm
II miejsce Adam Jeziorny 3 Tb
III miejsce Michał Rieske 3 Ta
IV miejsce Kacper Urbaniak 2 Tt

 

Pozostali uczestnicy rozgrywek:

Półfinaliści:

Damian Wojciechowski 2 Tt
Grzegorz Piasta 3 Ta
Andrzej Trzepieciński 2 Tm
Marek Kowalski 3 Ta

 

Ćwierćfinaliści:

Kamil Pawlak 2 Tm
Damian Markowiak 4 Te
Damian Hajduk 2 Tm
Jakub Orzechowski 1 Tb
Robert Urbaniak 1 Ta

 

Pozostali uczestnicy:

Bartosz Stasiak 3 Tb
Michał Wypych 2 Ls
Emil Niedzielski 1 Te
Bartłomiej Torbicki 2 Tm
Michał Suliborski 1 Ta
Krystian Sołtys 2 Te
Rafał Rybowski 2 Tb
Łukasz Kocsis 1 Tt

Konkurs prac modelowo-konstrukcyjnych 20142014-03-27

W dniu 27 marca 2014 roku w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego odbył się II etap konkursu zawodowego o zasięgu wojewódzkim NAJLEPSZA PRACA MODELOWO-KONSTRUKCYJNA W SZKOŁACH ELEKTRYCZNYCH I ELEKTRONICZNYCH w roku szkolnym 2013/2014.
Wyniki naszych uczniów są następujące:

Kategoria „Pierwsze kroki”

I miejsce
- praca Wyświetlacz widmowy  zrealizowana przez Karola Wołosiewicza, Mateusza Dobrowolskiego, Daniela Reka, uczniów klasy 2Tm (opiekun: mgr inż. Tomasz Kąkolewski);

III miejsce (ex-aequo)
- praca Minikombajn pomiarowy zrealizowana przez Tomasza Smaża ucznia klasy 1Tm (opiekun: mgr inż. Jarosław Świtalski),
- praca Automatyczna linia sortująca elementy małogabarytowe zrealizowana przez Dariusza Witka vel Witkowskiego ucznia klasy 1Tm (opiekun: mgr inż. Jarosław Świtalski).

Kategoria „Profesjonaliści”

I miejsce - praca Robot ALLI MAC  przez Mateusza Górę ucznia klasy 4Te (opiekun: mgr inż. Tomasz Kąkolewski)
III miejsce – praca Uniwersalny kontroler MIDI praca zrealizowana przez Rafała Dolnego ucznia klasy 4Te (opiekun: mgr inż. Tomasz Kąkolewski)

Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu ciekawych pomysłów na prace modelowo-konstrukcyjne oraz wysokiego poziomu technicznego i sposobu prezentacji wykonanych przez siebie prac. Dziękujemy opiekunom za udział uczniów w naszym konkursie.
Podsumowanie konkursu odbędzie się 3 czerwca 2014 roku o godzinie 1100 w siedzibie Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w sali 310.

Zobacz więcej zdjęć »

Ostatki2014-03-04

Jak zwykle w Ostatki naszym uczniom i nauczycielom dopisały dobry humor i dobre pomysły, co najlepiej widać na zdjęciach.

Zobacz więcej zdjęć »

„Dziesiątka” w pierwszej dziesiątce w Polsce!2014-01-15

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” opublikowała wyniki XVI Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2014.

Z przyjemnością i satysfakcją informujemy, że nasza szkoła odniosła wielki sukces awansując do pierwszej dziesiątki techników w Polsce. Uzyskaliśmy 8. miejsce w ogólnym Rankingu Techników (awans z 16. miejsca) i 9. miejsce w Rankingu Maturalnym (awans z 11. miejsca).

Jesteśmy najlepszym technikum w województwie łódzkim.

Zostaliśmy zaproszeni na w uroczystą galę finałową w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w dniu 15 stycznia 2014 r. Reprezentowali nas Pani dyrektor Monika Michalik, wicedyrektor Włodzimierz Łużyński i uczniowie z klasy 4Te Rafał Dolny i Mateusz Góra.

Gratulujemy i dziękujemy naszym nauczycielom i uczniom, którzy zapracowali na ten sukces.

Jesteśmy z Was dumni!


Ranking Techników 2014

2014 Nazwa szkoły Miejscowość '13 '12 Wsk. 2014
1 Technikum Zawodowe nr 7 w ZSE-M Nowy Sącz 4 6 100
2 Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności Kraków 2 2 86,35
3 Technikum Elektroniczne im. Obr. Lublina 1939 r. Lublin 1 1 77,28
4 Technikum Elektroniczne w ZSE im. WP Bydgoszcz 3 4 75,31
5 Technikum Komunikacji w ZS Komunikacji Poznań 5 3 74,96
6 Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 Warszawa 22 52 70,74
7 Technikum w ZSE im. Bohaterów Westerplatte Radom 6 9 70,20
8 Technikum nr 10 w ZSP nr 10 im. Jana Szczepanika Łódź 16 53 69,09
9 Technikum Nowoczesnych Techn. im. J.Pawła II w ZSP Kleszczów 0 0 68,64
10 Technikum nr 5 w ZS Ponadgimnazjalnych Krosno 61 7 68,28
11 Technikum nr 9 Bohaterów Narwiku Warszawa 250 65 67,76
12 Technikum Łączności w ZSŁ im. M. Kopernika Poznań 20 25 67,66
13 Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych Mińsk Maz. 46 13 67,64
14 Technikum Zawodowe w ZS nr 2 im. Księcia P.K. Sanguszki Lubartów 0 0 65,95
15 Technikum nr 8 w ZS Chemicznych i Ogólnokszt. Olsztyn 8 28 65,35
16 Technikum nr 3 w ZS nr 3 Ostrowiec Św. 170 94 64,98
17 Publiczne Technikum nr 5 w ZSE im. T. Kościuszki Opole 13 16 64,95
18 Technikum nr 1 w ZS Polit. im. Boh. Monte Cassino Września 40 63 64,73
19 Technikum Elektryczne w ZS Elektrycznych Białystok 7 5 64,43
20 Technikum nr 2 w ZSE im. Stanisława Staszica Zduńska Wola 15 14 64,33
21 Technikum nr 1 w ZS im. Władysława Szybińskiego Cieszyn 10 38 64,14
22 Technikum dla Młodzieży w ZS Rabka-Zdrój 131 205 63,80
23 Technikum nr 17 w ŚTZN Katowice 12 30 63,28
23 Technikum w ZS Elektrycznych Włocławek 23 15 63,28
25 Technikum Budow. im. gen. Wł. Andersa w ZSB nr 1 Poznań 60 87 63,19
26 Technikum nr 4 w ZS nr 6 Jastrzębie-Zdrój 37 62 61,87
27 Technikum Ekonomiczne w ZSH-T Zakopane 43 82 61,74
28 Technikum Agrobiznesu w ZSP nr 1 Gniezno 250 250 61,31
29 Publiczne Technikum nr 3 w ZS Ekonomicznych Opole 28 12 61,19
30 Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji w ZSP Breń 0 250 60,89
31 Technikum w ZS CE im. Ignacego Łukasiewicza Płock 113 75 60,69
32 Technikum nr 1 w ZSB im. Tadeusza Kościuszki Zielona Góra 11 180 60,14
33 Technikum Leśne Białowieża 168 250 59,89
34 Technikum w ZSP nr 1 im. gen. Wł. Sikorskiego Stalowa Wola 108 207 59,63
35 Technikum nr 6 w ZSD-GiL im. Augusta Witkowskiego Jarosław 135 167 59,23
36 Technikum Zawodowe nr 2 w ZS im. H. Sienkiewicza Kołobrzeg 202 10 58,84
37 Technikum nr 6 w ZS Elektronicznych Rzeszów 56 51 58,29
38 Technikum Im. Komisji Edukacji Narodowej Brzeg Dolny 91 0 58,27
39 Technikum w ZST im. Marii Skłodowskiej-Curie Puławy 62 39 58,26
40 Technikum nr 2 w ZS nr 2 im. K. K. Baczyńskiego Ełk 36 106 58,23
41 Technikum Energetyczne Poznań 48 32 58,13
42 Technikum Hotelarskie w ZS Gastronomicznych Bydgoszcz 63 19 57,82
43 Technikum Zawodowe nr 4 w ZS nr 8 im. St. Staszica Szczecin 70 36 57,80
44 Technikum nr 2 w ZS Mechaniczno-Elektrycznych Rybnik 235 250 57,72
45 Publiczne Technikum nr 1 w ZSTiO im. K. Gzowskiego Opole 53 35 57,64
46 Technikum nr 1 w ZS Mechaniczno-Elektrycznych Żywiec 100 168 57,47
47 Technikum w ZS nr 3 im. Mikołaja Kopernika Wieluń 250 250 57,29
48 Technikum nr 3 w ZS Technicznych Wodzisław Śl. 14 18 57,18
49 Technikum nr 10 w Elektron. Zakładach Naukowych Wrocław 30 22 56,45
50 Technikum Elektryczno-Elektroniczne w ZSE-E Szczecin 26 28 56,35

 

Ranking Maturalny Techników 2014

2014 Rank. głów. Nazwa szkoły Miejscowość '13 '12 Wsk. 2014
1 2 Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności Kraków 2 1 100
2 1 Technikum Zawodowe nr 7 w ZSE-M Nowy Sącz 9 9 98,77
3 5 Technikum Komunikacji w ZS Komunikacji Poznań 3 2 93,03
4 9 Technikum Nowoczesnych Techn. im. J.Pawła II w ZSP Kleszczów 0 0 90,93
5 6 Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 Warszawa 13 25 86,84
6 21 Technikum nr 1 w ZS im. Władysława Szybińskiego Cieszyn 5 46 86,25
7 4 Technikum Elektroniczne w ZSE im. WP Bydgoszcz 7 11 85,13
8 13 Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych Mińsk Maz. 14 3 84,86
9 8 Technikum nr 10 w ZSP nr 10 im. Jana Szczepanika Łódź 11 15 84,18
10 3 Technikum Elektroniczne im. Obr. Lublina 1939 r. Lublin 6 6 83,81
11 7 Technikum w ZSE im. Bohaterów Westerplatte Radom 1 5 82,23
12 22 Technikum dla Młodzieży w ZS Rabka-Zdrój 57 44 81,70
13 11 Technikum nr 9 Bohaterów Narwiku Warszawa 32 7 81,54
14 31 Technikum w ZS CE im. Ignacego Łukasiewicza Płock 49 36 79,48
15 15 Technikum nr 8 w ZS Chemicznych i Ogólnokszt. Olsztyn 4 20 78,62
16 23 Technikum w ZS Elektrycznych Włocławek 12 10 78,04
17 10 Technikum nr 5 w ZS Ponadgimnazjalnych Krosno 31 4 77,95
18 12 Technikum Łączności w ZSŁ im. M. Kopernika Poznań 27 55 77,02
19 14 Technikum Zawodowe w ZS nr 2 im. Księcia P.K. Sanguszki Lubartów 0 0 76,53
20 27 Technikum Ekonomiczne w ZSH-T Zakopane 16 34 75,27
21 50 Technikum Elektryczno-Elektroniczne w ZSE-E Szczecin 23 12 74,99
22 47 Technikum w ZS nr 3 im. Mikołaja Kopernika Wieluń 200 200 74,56
23 39 Technikum w ZST im. Marii Skłodowskiej-Curie Puławy 52 127 72,56
24 23 Technikum nr 17 w ŚTZN Katowice 22 23 72,43
25 49 Technikum nr 10 w Elektron. Zakładach Naukowych Wrocław 20 18 71,75
26 17 Publiczne Technikum nr 5 w ZSE im. T. Kościuszki Opole 34 33 71,33
27 26 Technikum nr 4 w ZS nr 6 Jastrzębie-Zdrój 30 112 71,02
28 61 Technikum w Powiatowym Zespole nr 2 SOMS Oświęcim 81 123 70,93
29 16 Technikum nr 3 w ZS nr 3 Ostrowiec Św. 146 58 70,84
30 35 Technikum nr 6 w ZSD-GiL im. Augusta Witkowskiego Jarosław 79 42 70,78
31 36 Technikum Zawodowe nr 2 w ZS im. H. Sienkiewicza Kołobrzeg 151 13 70,47
32 37 Technikum nr 6 w ZS Elektronicznych Rzeszów 45 39 70,18
33 113 Technikum nr 9 w ZSP nr 9 im. KEN Łódź 61 41 69,68
34 19 Technikum Elektryczne w ZS Elektrycznych Białystok 24 8 69,42
35 57 Technikum nr 13 w ZS nr 13 im. Sybiraków Łódź 78 193 68,81
36 43 Technikum Zawodowe nr 4 w ZS nr 8 im. St. Staszica Szczecin 48 14 68,66
37 38 Technikum Im. Komisji Edukacji Narodowej Brzeg Dolny 58 0 68,19
38 86 Technikum Chemiczne w ZSChiPS Lublin 37 49 68,01
39 65 Technikum nr 1 w ZS Techniczno-Informatycznych Gliwice 38 64 67,94
40 56 Technikum w ZS Ekonomicznych im. M. Dąbrowskiej Międzyrzec Podlaski 0 0 67,31
41 64 Technikum Elektroniczne nr 1 Warszawa 68 111 67,14
42 55 Technikum Chemiczne i Ochrony Środowiska nr 3 Kraków 15 16 66,52
43 20 Technikum nr 2 w ZSE im. Stanisława Staszica Zduńska Wola 27 31 66,35
44 120 Technikum nr 27 im. prof. J. Zawadzkiego Warszawa 10 28 66,34
45 88 Technikum nr 1 w ZS Chemiczno-Med. i Ogólnokszt. Tarnowskie Góry 128 30 66,23
46 91 Technikum nr 3 w ZS Technicznych Suwałki 77 51 66,02
47 41 Technikum Energetyczne Poznań 42 129 65,95
48 18 Technikum nr 1 w ZS Polit. im. Boh. Monte Cassino Września 71 60 65,32
49 252 Technikum Ekonomiczne w ZS nr 1 im. M. Kopernika Koszalin 200 160 64,86
49 99 Technikum w ZS Chłodniczych i Elektronicznych Gdynia 85 157 64,86

 

Ranking Techników 2014 - woj. łódzkie

2014 Rank. głów. Nazwa szkoły Miejscowość Wsk. 2014
1 8 Technikum nr 10 w ZSP nr 10 im. Jana Szczepanika Łódź 69,09
2 9 Technikum Nowoczesnych Techn. im. J.Pawła II w ZSP Kleszczów 68,64
3 20 Technikum nr 2 w ZSE im. Stanisława Staszica Zduńska Wola 64,33
4 47 Technikum w ZS nr 3 im. Mikołaja Kopernika Wieluń 57,29
5 53 Technikum nr 1 w ZSP nr 1 Sieradz 55,92
6 57 Technikum nr 13 w ZS nr 13 im. Sybiraków Łódź 55,53
7 95 Technikum w ZS nr 1 Wieluń 51,75
8 102 Technikum nr 1 w ZS nr 1 im. Stanisława Staszica Kutno 51,35
9 113 Technikum nr 9 w ZSP nr 9 im. KEN Łódź 50,34
10 166 Technikum w ZS RCKU im. A. Frycza Modrzewskiego Wolbórz 47,82
11 174 Technikum Mechaniczno-Elektryczne w ZSP nr 1 Piotrków Tryb. 47,64
12 188 Technikum nr 2 w ZS im. J. Grodzkiej Łęczyca 47,19
13 191 Technikum nr 19 w ZSP nr 19 im. K. Wojtyły Łódź 47,10
14 195 Technikum w ZS CKR im. Wł. St. Reymonta Dobryszyce 46,93
15 250 Technikum nr 4 w ZSP nr 4 im. Wł. Grabskiego Łowicz 45,06
16 288 Technikum nr 2 w ZSP nr 2 RCKUiP im. T. Kościuszki Łowicz 44,22
17 289 Technikum Elektryczno-Elektroniczne w ZSE-E Radomsko 44,17
18 300+ Technikum nr 2 w ZSP nr 2 im. Marii Dąbrowskiej Sieradz 43,88
19 300+ Technikum Energetyczne w ZSP nr 3 Bełchatów 43,84
20 300+ Technikum w ZS Ponadgimnazjalnych Bolimów 43,27
21 300+ Technikum w ZSZ nr 1 im. Marszałka J. Piłsudskiego Skierniewice 43,13
22 300+ Technikum nr 21 w ZSP nr 21 Łódź 43,06
23 300+ Technikum w ZSZ nr 3 im. Wincentego Rzymowskiego Skierniewice 43,04
24 300+ Technikum w ZS nr 2 im. Jana Długosza Wieluń 43,01
25 300+ Technikum nr 3 w ZS nr 3 im. Wł. Grabskiego Kutno 42,47
26 300+ Technikum nr 17 w ZSP nr 17 Łódź 42,01
27 300+ Technikum nr 4 w ZSP nr 4 im. I Armii WP Łódź 41,95
28 300+ Technikum Kształtowania Środowiska w ZSPiPO-W nr 3 Piotrków Tryb. 41,62
29 300+ Technikum nr 1 w ZSP nr 1 Łódź 41,41
30 300+ Technikum nr 2 w ZSP nr 2 Łódź 41,31
31 300+ Technikum im. 26 Pułku Artylerii Lekkiej w ZSP Godzianów 41,06
32 300+ Technikum w ZSP nr 1 im. Stanisława Staszica Opoczno 40,99
33 300+ Technikum w ZSP im. Władysława St. Reymonta Rawa Maz. 40,37
34 300+ Technikum Ekonomiczno-Handlowe w ZSP nr 5 Piotrków Tryb. 39,62
35 300+ Technikum nr 20 w ZSP nr 20 Łódź 39,29
36 300+ Technikum w ZSP im. Włodzimierza Puchalskiego Męcka Wola 39,27
37 300+ Technikum nr 2 w ZSP nr 2 im. Stanisława Staszica Tomaszów Maz. 39,17
38 300+ Technikum w ZS Ponadgimnazjalnych Błaszki 38,95
39 300+ Technikum nr 2 Koluszki 38,82
40 300+ Technikum w ZSE im. Tadeusza Kotarbińskiego Radomsko 38,19
41 300+ Technikum nr 3 w ZSP nr 3 Łódź 37,72
42 300+ Technikum Aleksandrów Ł. 37,24
43 300+ Technikum w ZSCKR im. mjr. Wł. Szcześniewskiego Widzew 37,10
44 300+ Technikum nr 15 w ZSP nr 15 Łódź 36,99
45 300+ Technikum w ZS Ponadgimnazjalnych Biała Rawska 36,96
46 300+ Technikum w ZS CKR im. Jadwigi Dziubińskiej Zduńska Dąb. 36,76
47 300+ Technikum nr 1 w ZSP nr 1 Tomaszów Maz. 36,22
48 300+ Technikum w ZS nr 1 im. Jana Kilińskiego Pabianice 35,92
49 300+ Technikum w ZS CKR im. Macieja Rataja Mieczysławów 35,75
50 300+ Technikum Zawodowe w ZS nr 2 Pabianice 35,63

Zobacz zdjęcia z uroczystości »

Studniówka 20142014-01-11

Dnia 11 stycznia 2014 r. w Hotelu „Skarpa” o godz. 21.00 uczniowie klas maturalnych, jak tradycja nakazuje, rozpoczęli studniówkę pięknym polonezem. Przez całą noc wspólnej biesiady wszystkim towarzyszyła atmosfera radości, zadowolenia i spontanicznej zabawy. Tańcom i „hulankom” nie było końca. Uczestnicy niechętnie nad ranem rozstawali się ze sobą.

Studniówkę można uznać za niezwykle udaną zarówno biorąc pod uwagę kulturę i zachowanie uczniów, jak i charakter zabawy.

Zobacz więcej zdjęć »

Wyniki szkolnego konkursu na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową2013-12-24

Pierwsze miejsce zajęła kartka wykonana przez ucznia klasy 3Ta Patryka Stawianego. Drugie miejsce przypadło Kamilowi Karwackiemu z klasy 2Te. Uczniowie otrzymali drobne upominki :)

Dziękujemy za oddane głosy, zwycięzcom gratulujemy kreatywności.

Nowe wskaźniki EWD. Było bardzo dobrze - jest jeszcze lepiej!2013-12-21

Opublikowano wskaźniki maturalne Edukacyjnej Wartości Dodanej za lata 2011-2013.

Z dużą radością i satysfakcją informujemy, że udało się nam nie tylko utrzymać wysoki poziom tych wskaźników, ale jeszcze ciut je podwyższyć.

Gratulujemy i dziękujemy naszym maturzystom i nauczycielom za rzetelną i efektywną pracę uwieńczoną takimi wynikami :-)

Zobacz szczegóły

Wymiany z niemiecką szkołą zawodową2013-10-08

W dniach 4-8 października odbyła się wycieczka szkolna w której udział brali uczniowie klasy 2Tm wraz z grupą trzynastu Niemców oraz ich opiekunami. Opiekę nad uczniami pełniła pani Anna Dębska oraz Ewa Konieczna. Część kosztów wycieczki pokrywała firma B/S/H która sprawuje patronat nad klasami mechatronicznymi w naszej szkole. Program wycieczki był bardzo napięty. W ciągu pięciu dni uczniowie zwiedzili:

  •  Kopalnie soli w Wieliczce
  •  Kraków (Stary Rynek, Starą Synagogę, Komnaty Królewskie na Wawelu, Kościół Mariacki)
  • Morskie Oko
  • Dolinę Strążyską
  • Zakopane
  • Zakłady Górniczo-Hutnicze ‘’Bolesław’’

Ponadto wieczorami nasi uczniowie mogli zmierzyć się z Niemcami w różnych konkurencjach sportowych takich jak: siatkówka, bilard, tenis stołowy, piłkarzyki, a kilka dni po powrocie z wycieczki pokonali drużynę niemiecką wynikiem 5:4 w piłkę nożną. Najlepszym zawodnikiem meczu został Kacper Sitko który w ostatnich minutach zapewnił nam zwycięstwo strzelając hat-tricka.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy mogli wraz z niemiecką grupą uczestniczyć w wycieczce i innych zajęciach proponowanych w ramach wymiany z niemiecką szkołą zawodową.

Dziedzictwo Patriotyczne Armii Krajowej2013-09-27

Podsumowanie pierwszej edycji projektu edukacyjnego „Dziedzictwo Patriotyczne Armii Krajowej” oraz finał konkursu dotyczącego dziejów Armii Krajowej.

W rocznicę powstania Służby Zwycięstwu Polski, w dniu 27 września 2013 r. (piątek) o godz. 12.00 w XXXIII Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej w Łodzi odbyło się podsumowanie pierwszej edycji projektu edukacyjnego „Dziedzictwo Patriotyczne Armii Krajowej” oraz finał konkursu dotyczącego dziejów Armii Krajowej.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych wspierający projekt Pani Jolanta Chełmińska – wojewoda łódzki i Pan Krzysztof Piątkowski – wiceprezydent Miasta Łodzi. Spotkanie swoją obecnością uświetnili także: p. Wiesława Zewald doradca wojewody łódzkiego, p. Elżbieta Modrzejewska dyrektor w Kuratorium Oświaty w Łodzi, p. Joanna Żelazko naczelnik BEP Oddziału IPN w Łodzi. Jednym  z gospodarzy był p. Tadeusz Barański podpułkownik Armii Krajowej przedstawiciel Zarządu Okręgu ŚZŻ AK a w spotkaniu wzięli licznie udział kombatanci Żołnierze Armii Krajowej. Na uroczystość zostali zaproszeni laureaci konkursu wraz z opiekunami oraz Dyrektorzy szkół – uczestników projektu. Dziękujemy Pani dyrektor M. Michalik za obecność.

Część spotkania dotyczącą podsumowania I edycji projektu prowadził nauczyciel ZSP nr 9 koordynator projektu Tomasz Szamburski. Przedstawił informacje dotyczące głównych założeń projektu oraz jego realizacji w roku szkolnym 2012/2013.

Projekt przekazujący „Dziedzictwo patriotyczne Armii Krajowej” wdrażany jest od początku 2012 r. i został objęty patronatem honorowym Wojewody Łódzkiego a uczestniczą w nim: II LO, XV LO, XVIII LO, XXXIII LO, ZSP nr 9, ZSP nr 10.

Uczestnicy projektu podczas I edycji projektu – w roku szkolnym 2012/2013 podjęli się realizacji trzech zadań:

  • W dniach 15-17 maja 2013 r. wzięli udział w wycieczce patriotycznej w miejsca walk partyzanckich z okresu II wojny światowej w Górach Świętokrzyskich. Pilotem wycieczki był podpułkownik AK – p. Tadeusz Barański, wycieczkę zorganizował i jej kierownikiem był Tomasz Szamburski. Najistotniejsze dla realizacji projektu były zajęcia przeprowadzone przez ppłk. Tadeusza Barańskiego (Środowisko Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich AK „Ponury – Nurt”) na uroczysku Wykus i spotkanie  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Bodzentynie z przedstawicielami miejscowej społeczności, a następnie lekcje przeprowadzone przez ppłk. Barańskiego,  A. Dworczaka i T. Szamburskiego.
  • W maju 2013 r. została zorganizowana i udostępniona zwiedzającym uczniom łódzkich szkół wystawa pt. „Ordery i odznaczenia Żołnierzy Armii Krajowej. Losy życiowe odznaczonych”.  Wystawa powstała w ZSP nr 9 w Łodzi, od czerwca prezentowana była w XVIII LO, we wrześniu br. trafiła do XXXIII LO w Łodzi.
  • Uczniowie szkół biorących udział w projekcie wykonali prace pisemne oraz prezentacje multimedialne dotyczące dziejów Armii Krajowej podczas II wojny światowej, a także losów żołnierzy AK w Polsce Ludowej. W końcowej części uroczystości w XXXIII LO ogłoszono wyniki konkursu wiedzy o Armii Krajowej i wręczono nagrody dla najlepszych zespołów uczniowskich i nauczycieli prowadzących.

Z naszej szkoły nagrodzony został zespół uczniów w składzie: A. Gorący, M. Korpecki i G. Łęczycki za wykonanie pracy „Postać żołnierza Armii Krajowej – wojenne losy majora Stanisława Pasikowskiego pseudonim „Tygrys” 1939 – 1945”. Praca była wykonana pod kierunkiem pani J. Szamburskiej.

W roku szkolnym 2013/2014 do projektu przystąpiły kolejne cztery łódzkie szkoły ponadgimnazjalne: XII LO, Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych, ZSP nr 19 i ZSP nr 22.

Odkrywamy czystą Polskę2013-09-20

Pod hasłem "Odkrywamy czystą Polskę" uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w jubileuszowej, bo już dwudziestej, akcji "Sprzątanie Świata".

W piątek, 20 września uczniowie klas ITe oraz II Te pod opieką Pań: Elżbiety Ślufarskiej - Lasoty, Moniki Karolewicz-Płońskiej oraz Iwony Makowskiej uprzątneli teren wokół szkoły.

W porównaniu do ubiegłego roku, świadomość ekologiczna wzrosła! Tylko 14 worków śmieci złożyliśmy na rogu ulic Brackiej i Chryzantem.

Doliną rzeki Łódki2013-09-07

Po raz szósty Szkolne koło Krajoznawczo-Turystyczne PTSM działające w naszej szkole zorganizowało dla uczniów i turystów indywidualnych rajd „Doliną rzeki Łódki”.

Przy pięknej słonecznej pogodzie, spacerując alejkami czterech łódzkich parków, bacznie obserwując napotykane obiekty, uczestnicy rajdu rozwiązywali postawione zadania. Dzięki temu poszerzali swoją wiedzę o historii naszego miasta, podziwiali piękno przyrody oraz odkrywali nowe ciekawe miejsca.

Na zakończenie rajdu, przy pomniku Martyrologii Dzieci (w kształcie pękniętego serca), każda z grup, oddała minutą ciszy, hołd pomordowanym w czasie II wojny światowej w obozie przy ul. Przemysłowej.

Zobacz więcej …

Wyróżnienie naszego technikum2013-09-03

W dniu 2 września na uroczystej miejskiej inauguracji roku szkolnego 2013/14 nasza szkoła ponownie została wyróżniona przez władze miasta za osiągnięcie najlepszych wyników z egzaminu maturalnego w roku 2013 wśród szkół zawodowych prowadzonych przez Miasto Łódź.

Rozpoczęcie roku szkolnego2013-09-02

W dniu 2 września na placu przed budynkiem szkoły, przy pięknej słonecznej pogodzie, rozpoczęliśmy uroczyście nowy rok szkolny. Po odśpiewaniu hymnu i uczczeniu minutą ciszy pamięci ofiar II wojny światowej, głos zabrał wicedyrektor szkoły Włodzimierz Łużyński – pod nieobecność pani Moniki Michalik, która uczestniczyła w miejskiej inauguracji roku szkolnego. Powitał wszystkich uczniów i pracowników szkoły, a szczególnie serdecznie pierwszoklasistów. Maturzystom życzył sukcesów na egzaminach maturalnych i zawodowych, a wszystkim pozostałym przypomniał, że dobre wyniki końcowe zależą od rzetelnej i efektywniej pracy uczniów i nauczycieli przez cały cykl kształcenia, począwszy od klasy pierwszej.