ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRONICZNO-INFORMATYCZNYCH
im. JANA SZCZEPANIKA w ŁODZI
»ELEKTRONIK«

Aktualności roku 2019/2020

Wirtualna szkoła2020-06-10

Wszechogarniający wirus zmusił nas do opuszczania placówki  i przeniesienia wszystkich zajęć do wirtualnej rzeczywistości.  Do internetu przeniosły się lekcje, klasy, sprawdziany, ...czyli wszystko oprócz budynku.  No niezupełnie.  Uczniowie naszej szkoły postanowili przenieść również budynek.  Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po wirtualnej szkole.  Autorami projektu wykonanego na platformie Minecraft są uczniowie  pierwszej klasy informatycznej (1B).

Euroelektra2020-04-15

Z przyjemnością i satysfakcją informujemy, że Łukasz Przyborek z klasy 3Te zdobył tytuł laureata w XXII edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra” w grupie elektronicznej.

Cieszymy się i gratulujemy!

Euroelektra

Wizyta w jednostce policji2020-03-03

W dniu 3 marca 2020 roku uczniowie klas informatycznych 4Ta i 4Tb pod opieką  Pani Małgorzaty  Karbowskiej i Pani Renaty Szczepańskiej odwiedzili jednostkę OPP w Łodzi, przy ulicy Pienistej 71.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy policjanta, wykorzystywanym przez służby sprzętem oraz wymogami związanymi ze wstąpieniem w jej szeregi. Rozmawiający z uczniami policjanci niejednokrotnie podkreślali, że niezwykle istotne jest odpowiednie przygotowanie fizyczne, dlatego kandydaci muszą przystąpić do testu sprawnościowego. I właśnie takiemu testowi na torze przeszkód byli poddani nasi uczniowie, a oceniała ich sierż. sztab. Marta Mysur, mistrzyni Europy w taekwondo i mistrzyni Polski w kickboxingu. Uczniowie spotkali się także z psychologiem policyjnym, który dodatkowo przybliżył im kwestię predyspozycji do pracy w policji.

Uczniów szczególnie zainteresowała rozmowa o laboratorium kryminalistycznym i wchodzących w jego strukturę pracowniach, w tym pracowni do badań cyfrowych nośników danych, czy badań daktyloskopijnych.

Na koniec spotkania uczniowie mieli możliwość zadania prowadzącym dodatkowych pytań dotyczących funkcjonowania Policji, w tym o możliwości i warunki zatrudnienia pracowników cywilnych.

Na zdjęciach Filip z klasy 4Tb w rozmowie z pracownikiem laboratorium.

Ostatki 20202020-02-25

25 lutego w naszej szkole odbył się KONKURS OSTATKOWY na najciekawsze przebranie.

W kategorii indywidualnej pierwsze miejsce zdobył Piotr Nowicki w przebraniu wikinga z klasy 4Ta.

W kategorii grupowej główną nagrodę zdobyła klasa 4Tb za przebranie "malarze".

Wszystkim przebierańcom dziękujemy za świetną zabawę i zapraszamy już za rok!

Zobacz galerię zdjęć

Konkurs języka niemieckiego2020-02-24

Nie ma to jak rozpocząć weekend w języku niemieckim! Z takiej okazji skorzystało 9 uczniów klasy 2Tm, którzy to pod opieką p. Elżbiety Ślufarskiej-Lasoty udali się do ZSS przy ul. Kilara w Łodzi aby wziąć udział w konkursie języka niemieckiego. Organizatorem językowych potyczek był p. Bartłomiej Ropelski, nauczyciel języka niemieckiego w ZSS, któremu serdecznie dziękujemy za zaproszenie i przygotowanie konkursu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności Wojtkowi Piechurskiemu, który świetnie wypadł zarówno w części pisemnej jak i ustnej zajmując 2 miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, zaś 3 najlepsi uczniowie nagrody rzeczowe w postaci repetytoriów językowych.

Pierwsza runda za nami! Do zobaczenia w kwietniu.

Wybory do Samorządu Szkolnego2019-12-17

Dnia 17 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego.  Były one poprzedzone kampanią wyborczą, podczas której kandydaci mieli możliwość przestawienia najważniejszych punktów swojego programu.

Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby: 

Przewodniczący: Michalina Jaworska 1Tt 

Zastępca przewodniczącego: Izabela Wdowiak 2Ta

Członkowie Samorządu Szkolnego to przewodniczący wszystkich klas. 

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział. Głosującym za wysoką frekwencję, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Pix Programming Challenge2019-12-13

Finał Międzynarodowego Konkursu
Pix Programming Challenge

Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach. Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Do tej edycji zgłosiło się z całej Polski 6333 osób z trzech różnych grup wiekowych.

Z naszej szkoły w konkursie wziął udział  Hubert Marczak, z klasy 1Ta kształcącej w zawodzie technik informatyk.

W Gali Finałowej wyłoniono 5 zwycięzców z każdej grupy wiekowej. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Nasz uczeń zdobył 4 miejsce w swojej grupie.

Jesteśmy z niego bardzo dumni i życzymy dalszych sukcesów w programowaniu.

Mia100 Talentów 20192019-11-25

Z przyjemnością informujemy, ze wśród laureatów programu Mia100 Talentów 2019, znalazła się Sandra Staszewska, uczennica klasy 4Tt.

Gratulujemy!

Integracja polsko-niemiecka 20192019-10-22

Z dniem 22 października uczniowie z klasy 3Tm i młodzież z Niemiec zakończyli wspólny projekt współrealizowany z pomocą Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz firmy BSH. Prace nad nim odbyły się w „Elektroniku”  i przebiegały pod opieką nauczycieli niemieckich oraz prof. Janusza Hajdukiewicza i prof. Ryszarda Zankowskiego. Integracji uczniów pomogła na pewno wycieczka po Polsce (Mazury, Białowieża, Lublin, Majdanek, Zamość, Kozłówka), warsztaty integracyjne, mecze oraz wspólne wypady na kręgle i w różne inne ciekawe miejsca w Łodzi. Nad całością opiekę sprawowała prof. Ewa Konieczna za co serdecznie dziękujemy. Po uśmiechniętych twarzach widać, że było warto.

Ślubowanie klas pierwszych2019-10-14

14 października 2019 roku wybitny wynalazca – patron „Elektronika” – Jan Szczepanik, przyjął pod swoje skrzydła 287 uczniów klas pierwszych. Wszyscy ślubowali, że będą godnie reprezentować szkołę. Trzymamy kciuki za ich powodzenie

Rugby2019-09-24

W dniu 24.09.19 w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli reprezentacji Australii w rugby. Oprócz miłego spotkania zawodnicy poprowadzili z naszymi uczniami zajęcia, mające na celu zapoznanie z zasadami gry. Pokazali różne ciekawe ćwiczenia, wprowadzili elementy gry przy dużym zaangażowaniu naszych ćwiczących uczniów. Zrobiono przy okazji sporo sympatycznych zdjęć.

Zobacz galerię zdjęć

XI Rajd "Doliną rzeki Łódki"2019-09-21

W dniu 21-09-2019 roku, odbył się XI Rajd "Doliną rzeki Łódki". W rajdzie wzięło udział pięć szkolnych drużyn, reprezentujących trzy placówki edukacyjne. Uczestnicy rajdu, przemierzając malowniczą dolinę najbardziej
znanej z łódzkich rzek, odwiedzili między innymi:

  • park Ocalałych,
  • park Helenów z grotą z tufu wulkanicznego,
  • park Staromiejski z odrestaurowaną krańcówką tramwajową i zegarem słonecznym.

Zainteresowani uczniowie otrzymali potwierdzenie zdobytych punktów na Odznakę Turystyki Pieszej (OTP).


Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/202019-09-02

Rozpoczęcie roku szkolnego we wrześniu było wyjątkowe.
Powitaliśmy serdecznie nowych uczniów z naboru po gimnazjum i po podstawówce, gratulując im tego, że dostali się do nas i życząc aby szybko i łatwo odnaleźli się w nowej rzeczywistości szkolnej. Minutą ciszy upamiętniliśmy ofiary II wojny światowej, ludzi, o wielkim sercu, dla których czasy, w których żyli okazały się bardzo niełaskawe.

Zobacz galerię zdjęć